Zayıflama İlaçları

Blogolik Yazar tarafından 25 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Zayıflama İlaçları

Zayıflama ilaçları, kilo vermek isteyen birçok insan tarafından kullanılmakta olan ilaçlar olarak dikkat çekmektedir. Ancak bu ilaçlar doktor kontrolü eşliğinde kullanılmalıdır. Öncelikle obezite ya da yüksek kilo şikâyeti ile başvuran kişilere gerekli tahliller yapılır. Bu tahliller neticesinde hastalara verilmesi gereken uygun ilaçlar doktorlar tarafından belirlenir ve bu ilaçlar doktor kontrolünde belli bir plan dâhilinde içilir. Bu ilaçlar arasında yer alan Belviq, Qsymia, Contrave, Fentermin en çok kullanılan zayıflama ilaçları arasında yer almaktadır. Bu ilaçlar doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu ilaçların kullanılması halinde takviye amacı ile hiçbir şekilde bitkisel ürünler kullanılmamalıdır.

Belviq adlı zayıflama ilacı iştah kesici özelliği ile kilo alınmasını engellediği gibi kilo vermeye de oldukça fayda sağlamaktadır. Ancak bu ilaç hamile olanlar ya da hamileliği düşünenler tarafından kullanılmamalıdır. Bu ilacın baş ağrısı, baş dönmesi ve halsizlik gibi yan etkileri görülmektedir.  Reductil adlı ilaç iştah bastırması nedeni ile fazla yeme alışkanlığını dindirmektedir. Ancak bu ilacın hammaddesinin birçok yan etkisi nedeni ile Türkiye’de satışı yasaklanmıştır. Bu ilaç reçetesiz satılan ilaçlardan biridir. Doktorların tavsiye etmediği için kullanımı tehlikeli olabilmektedir.

Apidex, Suprenza ve Fentermin iştah kesici özelliği olan ilaçlardır. Doktor kontrolünde verilen ilaçlar arasındadır. Kişi bu ilaçları kullandığından 12 saat sonra iştahı kapanmaktadır. Bu ilaçların yan etkisi olarak dalgınlık ve aşırı uyku görülmektedir. Bu yan etkilerinin yanı sıra nadir de olsa kalp çarpıntısı, bulantı, kusma ve yüksek duyarlılıkta görülebilmektedir. Böyle durumlarda mutlaka doktora danışılmalı bu ilaçların kullanımı konusunda yeni bir planlama ya da doz kontrolü yapılabilir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Zayıflama İlaçları" bu yazı 25 Haziran 2017 tarihinde saat 12:57 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 155 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)