Yumurta Sarısının Yararları

Blogolik Yazar tarafından 29 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır.

Yumurta Sarısının Yararları

Gelişen teknoloji ile birlikte yaşam tempomuzun arttığı bu günlerde bu tempoya ayak uydurmak için sağlıklı kalabilmenin en iyi yollarından biri yediğimiz ve içtiğimiz besinlere dikkat etmektir. Bu sağlıklı besinlerden biride Sabah, öğle, akşam ve ara öğünlerimizin içinde bulunan yumurtalardır. Peki, pek çok yemek, ilaç ve kozmetik ürününde kullanılan yumurta sarısını ne kadar tanıyoruz?

Yumurta Sarısının Yararları Nelerdir?

Yumurta temel olarak bir civciv in gelişmesi için gerekli olan tüm enzim ve besin kaynaklarını içermektedir ve bu gelişimin en büyük kaynağı olan yumurta sarısının içinde insanlar için kaliteli bir besin kaynağı olmasını sağlayan 5 – 6 gram protein, 4 – 5 gram yağ, karbonhidrat, potasyum, fosfor, magnezyum ve demir bulunmaktadır.

Yumurta sarısı aynı zamanda vücut sağlığı içinde önemlidir hafızayı güçlendirir, konsantrasyonu arttırır,  kalp – dolaşım sisteminin sağlığını korur, bağışıklık sistemini güçlendirir, metabolizmayı hızlandırır.  Alzheimer, göz ve çeşitli deri hastalıklarını engeller, kemik, kalp, beyin, akciğer, karaciğer ve sinir sistemi için de çeşitli faydaları vardır.

Yumurta Sarısından Ne İçin Yararlanabiliriz?

Yumurta sarısının faydaları her ne kadar saymakla bitmeyecek gibi olsa da yumurta sarısı önemli bir doğal temizleyicidir. Günlük yaşamımızın vazgeçilmezlerinden biri olan cilt bakımında kullanıldığında cildin nemli kalmasına, onarılmasına ve pürüzsüzleşmesinde etkili olur. Vücut besin değerleri açısından eksik kaldığı zaman en hızlı etkilenenler yerler saçlar ve tırnaklardır yumurta sarısı tırnak ve saç sağlığını korumak için önemli rol üstlenen çeşitli amino grup asitler içerir. Sivilce ve çeşitli aknelerin tedavisinde olumlu sonuçlar alınarak kullanılır. Meme kanserini Önler. Özellikle de menopoz dönemine giren kadınlarda yaşanan sürekli baş ağrıları, sinirlilik ve yorgunluk hissine karşı tedavi edici özelliği olduğu bilinmektedir.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Yumurta Sarısının Yararları" bu yazı 29 Nisan 2017 tarihinde saat 21:43 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 34 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)