Yumurta Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Blogolik Yazar tarafından 2 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Yumurta Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Yumurta, günlük hayatta kullanımı yadsınmayacak derecede çok fazladır. Gerek tatlılarda gerekse günlük kahvaltı için çok sayıda yumurta kullanımı yapılmaktadır. Yumurtanın doğru bir şekilde muhafaza edilmezse kullanım ömrü oldukça kısalmaktadır.

Yumurta Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Yumurtayı en iyi saklama yeri buzdolabıdır. Buzdolabında saklama işlemi gerçekleştirirken öncelikle rafa yerleştirmek yerine kapalı kutuya koyarak dolaba konulmalıdır. Marketten alınan yumurta kolisini atmak yerine aynı şekilde koliyi keserek dolap içine koymak gerekir. Oda sıcaklığında saklanmak istenen yumurta ise bir kap içine varsa bir miktar saman konularak öylece muhafaza ederek hem köy havası verip hem de yumurtanın kullanım ömrünü uzatmak bu taktikle mümkün olmaktadır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Yumurta Bozulmadan Nasıl Saklanır?" bu yazı 2 Ocak 2018 tarihinde saat 01:26 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 29 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)