YouTube Üzerindeki Irkçı Reklamların Hala Bulunduğu İddia Ediliyor

Blogolik Yazar tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

YouTube bir ara yayınlanan ırkçı reklamlar nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Bu konuda adımlar atan YouTube ekibi, sorunu çözmeye çalışmıştı.

YouTube, bir yıl önce “aşırılık ve ırkçılık” içeren reklamları yasaklayacağı yönünde söz vermişti. Söz konusu reklam videoları nefret söylemleri ile doluydu. Maalesef YouTube yönetimi, iyi niyetine rağmen; nefret içerikli reklam videolarını yasaklamakta başarısız oldu.

Özellikle Neonaziler YouTube üzerinden nefret kusmaya devam ediyor. Her ne kadar YouTube’un işi zor olsa da (zira incelenmesi gereken milyarlarca reklam videosu mevcut) şirketin “bunlara hemen son vereceği” açıklamasını yaptığı için zor durumda kaldı.

YouTube’un pek çok videosunda, reklam videolarında “Beyazların üstünlüğü, Naziler, sol ve sağ siyaset akımlarının aşırıklıkları hatta pedofiliye özendiren içerikler” yer alıyor.

YouTube sözcüsü yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Sözcü, ” Daha sıkı politikalar geliştirdik, alanlarındaki en iyi iyi isimleri listemize kattık ve daha fazla şeffaklık hakkında bilgili edindik.. Reklamverenlerle bu konuda anlaştık hatta ciddi değişiklikler için onlarla özel bir ortaklık kurduk. Reklamlar söz konusu politikamıza uymayan nitelikteyse, onları kaldırmakta tereddüt etmeyiz. Gözden kaçırma ihtimaline karşı gereken uyarılarda bulunması öneriyoruz. Gerekeni anında yapacağız. Reklamverenlerimiz ile çalışmaya ve bunu doğru şekilde yapmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.

İlerleyen süreçte konu hakkında ne gibi gelişmelerin yaşanacağı merakla bekleniyor. YouTube ekibi artık reklam filtresini geliştirerek çözüm bulmak konusunda kararlı gözüküyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"YouTube Üzerindeki Irkçı Reklamların Hala Bulunduğu İddia Ediliyor" bu yazı 22 Nisan 2018 tarihinde saat 14:33 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 14 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)