YouTube Telifsiz Video ve Şarkı Bulma

Blogolik Yazar tarafından 12 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

YouTube Telifsiz Video ve Şarkı Bulma

Yüklenilmiş olan birtakım videoların veya şarkıların üzerinde telif hakkı bulunabilmektedir. Bu telif hakkı, yüklenilen videonun veya şarkının yayıncıdan başka bir kullanıcının yayınlaması yasaklanmaktadır. Bu konuda belirli hukuki kurallar da bulunmaktadır. Bu kurallara uymayan veya üzerinde telif hakkı bulunan video, şarkı eklentilerini yayınlayan kişilerin sayfaları içerisinde yer alan “Video Yöneticisi” kısmından engellenerek izleyicilerin bu videolara erişmesi durumu kapatılmaktadır.

Telifsiz Video, Şarkı İçin Yapılması Gerekenler

Bu videoları bulmanın kolay bir yolu da bulunmaktadır. YouTube üzerinde arama butonuna gelinmekte, aranılacak olan kelime yazılmakta ve “Filtreler” kısmından “Creative Commons” butonu seçilmektedir. Bu işlemler sayesinde aranılacak olan kelimeler ile ilgili telifsiz videolar karşımıza çıkmaktadır. Bu videolar indirilmekte ve istediği şekilde kullanılması konusunda insanlar özgür bırakılmaktadır. Bu videolar ile ilgili hukuki olarak herhangi bir sıkıntı çıkmamaktadır.

2 sene önce yazılmıştır.
"YouTube Telifsiz Video ve Şarkı Bulma" bu yazı 12 Mart 2017 tarihinde saat 00:48 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 119 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)