YouTube Shorts Çıkacak!

Blogolik Yazar tarafından 3 Nisan 2020 tarihinde yazılmıştır.

YouTube platformu yakında yeni bir versiyonla karşımıza çıkacak. Bu kez de YouTube Shorts çıkıyor. Google, YouTube Shorts ile TikTok’a rakip oluyor.

The Information tarafından yayınlanan raporda; projeye aşina olan iki isimin, YouTube’dan TikTok’a potansiyel bir rakip platform geliştireceğinden bahsetti. Shorts adıyla Android ve iOS’te kullanıma sunulacak bu uygulama, YouTube’un lisanslarına sahip olduğu Music platformundaki tüm müzikleri barındıracak.

İsminden de anlayacağınız gibi kısa videolar çekebileceğiniz bu uygulamanın 2020’nin sonuna doğru indirime sunulacağı söyleniyor. TikTok son 1 yıl içerisinde App Store ve Play Store’da 842 milyon indirme rakamını geride bırakmıştı. Rakipsizliğini koruyan ve sürekli gelişerek büyüyen TikTok’a rakip olmak çok zor olabilir. Ancak YouTube, TikTok’un sunduğu özelliklerin üzerine koyarak karşımıza çıkabilirse TikTok’un yerini alabilir.

Bu tip rakip platformlara çoğu kez şahitlik etmiştik. Snapchat’i Hikayeler özelliği ile kopyalayan Instagram, şu an Snapchat’i piyasadan silmek üzere. YouTube’un da buna benzer bir performans sergileyeceği düşünülüyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler yaşanacak?

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"YouTube Shorts Çıkacak!" bu yazı 3 Nisan 2020 tarihinde saat 22:23 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)