YouTube İçerik Oluşturucularının Başını Fena Yakacak!

Blogolik Yazar tarafından 13 Ekim 2018 tarihinde yazılmıştır.

YouTube platformunda kanal sahiplerinin videoları tekrarlayan içerik ihlalleri gerekçesiyle silinmeye başladı. Pek çok YouTuber kızgın.

Geçtiğimiz Ocak ayında şirket, yeni YouTube İş Ortağı Programı’nı yayınlamıştı. Bu program ile platform üzerinden para kazanmayı amaçlayan içerik oluşturucular, içeriklerindeki reklamlardan para kazanabileceği gibi premium kullanıcılarının izlediği videolardan da gelir elde edebileceklerdi.

Ancak bununla birlikte, son bir yılda en az 4000 saatlik izlenme ve en az 1000 abone gereksinimi ekleyerek, yeni kanal hazırlıklarına başlayan içerik oluşturucuları için iş ortaklığı süreçlerini zorlaştırmıştı.

Asıl olay birkaç gün önce YouTube’un kendi forumunda, bazı kanalları İş Ortağı Programı’ndan çıkartmış olduğunu açıklamasıyla başladı. Bu çıkartmanın nedenini ise “tekrarlayan içerikler” olarak açıkladı. Çünkü YouTube’a göre bu tarz içeriklerle platform, yalnızca tekrara düşmüyor, aynı zamanda içeriklerinin değerini de kaybediyor.

YouTube ilerleyen süreçte de bu yaptırımlarına devam edecek gibi gözüküyor.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"YouTube İçerik Oluşturucularının Başını Fena Yakacak!" bu yazı 13 Ekim 2018 tarihinde saat 18:02 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 9 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)