Yeni Yıla Girerken Yapılan Tuhaf Şeyler

Blogolik Yazar tarafından 26 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır.

BİRİ TUHAFLIK MI DEDİ…

Önemli günlerde yapılan tuhaflıklar içinde yeni yıla girerken yapılan tuhaf şeyler başı çekmektedir. İnsanların çılgınlıkları saymakla bitmez.

Japonya’da gece saat tam on ikide kahkahayla gülüyorlar. Burada amaç neşeli ve şanslı bir yıl geçirmek. Çinliler yeni yıla girmeden bir gün önce mutlaka evlerini temizliyorlar ve bu yolla yeni yılda tüm kötü şansı, uğursuzluğu kovmak istiyorlar.

İspanya’da saat on ikiden önce 12 üzüm tanesi hazır bulunduruluyor ve gece yarısı tek tek yeniyor. Neyi amaçladıkları ya da ne bekledikleri hakkında bir fikir yok. Şili’de yeni yıla girerken bir kaşık mercimek yemek adet olmuş. Yeni yılın bereket, iş ve şansla dolu olacağına inanılıyor.

Yeni yıla girerken yapılan tuhaf şeyler içinde Danimarka’da yapılan en tuhafı sanırım. Yıl boyunca eski tabaklarını biriktiriyor ve saklıyorlar. Yılbaşına girerken bu tabakları komşuları ve sevdikleri insanların kapısında kırarak kötü şansı kovduklarına inanıyorlar.

Rusya’da yaşayanlar küçük kağıt parçalarına dileklerini yazıyorlar. Daha sonra bu kağıtları bir kap içinde yakıyorlar. Daha da ilginci bu yanık kağıtları şampanya bardaklarına atıp, içiyorlar.

Yeni yıla girerken tuhaf şeyler kategorisinde en tuhafı eski adetlerimizden olan yılbaşı gecesi eve öküz sokmaktır. Öküz sağ ayağını atarak girerse bolluk bereket olacağına inanılırdı.

2016 yılını nasıl karşılarsanız karşılayın, yeni yılın sizlere mutluluk, sağlık, para ve bol şans getirmesi dileklerimle…

5 sene önce yazılmıştır.
"Yeni Yıla Girerken Yapılan Tuhaf Şeyler" bu yazı 26 Aralık 2015 tarihinde saat 19:21 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 109 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)