Yeni Nüfus Cüzdanlarını Kimler Alabilir?

Blogolik Yazar tarafından 14 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.

Yeni Nüfus Cüzdanlarını Kimler Alabilir?
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi yeni kimlik kartları dağıtılmaya başlandı peki ama bu kimlikleri kimle şuan alarak kullanmaya başlayabilir. Ve Yeni Nüfus Cüzdanlarını Almak İçin Neler Yapmalı? Hep birlikte göz atalım.

Bu kimlikler tam 10 yıl boyunca geçerli olacak ve bu yeni çipli kimlik kartları ilk olarak Kırıkkale’den dağıtılmaya başlandı. Daha sonra diğer illerde dağıtılacak olan kimlikler için %100 tamamlanması 3 yıl olarak öngörülmektedir.

Yeni kimlik kartlarının ücreti ne kadar?
Peki ama bu kimlikler için ne kadar ödemeniz gerekiyor diye merak ediyorsanız. Bu yeni kimlik kartlarını alabilmek için 18 TL ödemeniz gerekmektedir. Bu alacağınız kartlar tam 10 yıl geçerli olacaktır. Tam 3 yıl içinde tüm ülkeye dağıtılmış olacak olan bu kimlikler içerisinde 1 GB’lik hafıza barındırıyor. Çipli olması ile de bir çok bilgiyi içinde barındırabilecek. Hatta banka kartı olarak da düşünebilirsiniz.

Kimlik sahteciliği yok olacak
Bu kimlikler ile birlikte sahte kimliklerin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Alınan bir çok önlem ile başkasının kimliğini kullanmanın önüne geçilebilmesi amaçlanıyor.

5 sene önce yazılmıştır.
"Yeni Nüfus Cüzdanlarını Kimler Alabilir?" bu yazı 14 Mart 2016 tarihinde saat 23:42 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 116 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)