Yeni İşletim Sistemi: TİZEN

denizli tarafından 30 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır.

tizen_blogolik

Tizen, Linux vakfı tarafından akıllı telefonlar, tabletler, araç içi bilgi-eğlence cihazları ve TV’ler için geliştirilen açık kaynak kodlu bir işletim sistemi projesidir. Tizen projesi Linux Vakfı bünyesinde, içlerinde Samsung ve Intel gibi şirketlerin yer aldığı “Teknik Yönlendirme Grubu” tarafından yönetilmektedir.

Tizen, HTML5‘e dayalı uygulama geliştiriciler için güçlü ve esnek bir ortam sağlamaktadır. Tizen de tıpkı Android gibi Linux tabanlı bir işletim sistemi. Samsung ve Intel işbirliği ile geliştirilen işletim sisteminin amacı operatörlerin içerik üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacağı, Google‘dan bağımsız bir işletim sistemi yaratmaktı.

Bir süredir geliştirilmekte olan yeni işletim sistemi Mobile World Congress’te (MWC) tanıtıldı. Arayüz ve uygulamaların da tanıtıldığı gösterimde yeni filizlenen bu işletim sisteminin geleceği hakkında da önemli açıklamalar yapıldı.Huawei, Tizen cephesine katıldı. Avrupalı servis sağlayıcısı Orange da Tizen işletim sistemi kullanan cihazları pazara sunmak için sıraya girmiş durumda. Japon servis sağlayıcı NTT Docomo, Orange da Samsung ve Huawei marka telefonları 2013 yılı içerisinde piyasaya sunmak istiyor.

6 sene önce yazılmıştır.
"Yeni İşletim Sistemi: TİZEN" bu yazı 30 Haziran 2013 tarihinde saat 21:56 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 534 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)