Yarı Yıl Tatilinde Neler Yapılmalı?

Blogolik Yazar tarafından 11 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.

Yarı Yıl Tatilinde Neler Yapılmalı?

Çocuklar okul tatil olduğu zaman kendilerini tamamen özgür hissetmek ister. Fakat yarıyıl tatilinde ya da yaz tatilinde çocuğa tamamen tüm kuralları kaldırır iseniz, tatil sona erdiği zaman çocuk bocalama yaşar. Okula giden her çocuğa koyulması gereken bir takım kurallar vardır. Mesela belli bir saatte yatması ve derslerini yine belli bir zaman diliminde bitirmesi gibidir. Belli bir takım okul zamanında evde konulan kurallara uyan belli bir programda çalışan ve zamanında uyuyan çocuklar her zaman için bu kurallara uymayan arkadaşlarına kıyas ile başarılı olur.

Yaz tatili uzun bir süre olduğu için belli bir yaz tatili program yapılır iken yarıyıl tatili iki hafta gibi kısa bir süre olduğu için çok fazla program yapamazsınız. Neler yapılabilir? Eğer imkânlar el veriyor ise ailecek bir haftalık bir tatile gidilebilir. Bu imkân yok ise haftada bir kez sinemaya ve çocuğun zevkine göre yemeğe gidilebilir. Var ise o tarihte bir tiyatroya gidilebilir. Çocuğun yatma saati biraz esnetilerek daha geç bir saate çekilebilir. Çocuk seviyor ise bu saatler arasında televizyon seyredebilir.

Eğer çocuğunuz tablet ya da bilgisayar kullanıyor ise okul zamanında kullandığı saatlere biraz daha ek bir süre ile uzatılabilir. Yarıyıl tatili kısa olmasından dolayı çocuğa ders çalışmasını söylemeyin. Fakat en azından tatil süresi boyunca 1 kitap okumasını sağlamalısınız. Tatilde de okul zamanında da çocuklara kitap okutmak gerekir ve eğer kitap okumayı sevmeyen bir çocuk ise çocuğun kitap okumasını sevdirmek gerekir. Çocuğunuz ile tatil zamanında mutlaka evde de vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Herkesin sevebileceği bir oyun seçerek ailecek özellik ile tatilde oyun oynamak gerekir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Yarı Yıl Tatilinde Neler Yapılmalı?" bu yazı 11 Kasım 2017 tarihinde saat 20:43 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 40 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)