Xperia XZ2 Premium Özellikleri Hakkında Bilgilere Ulaşıldı

Blogolik Yazar tarafından 16 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

Sony, Xperia serisine yeni üyeler ekliyor. Yeni Xperia XZ2 Premium hakkında pek çok bilgiye ulaşıldı.

Sony, ilk çift kameralı akıllı telefonu olan Xperia XZ2 Premium modelini duyurdu. XZ2 Premium, 4K HDR ekrana yerleştirilmiş bir ekrana ve kaliteli fotoğraf çekilebilmesi için tasarlanan yeni bir çift kamera sistemine sahip. XZ2 Premium ayrıca 4K HDR videoları da kaydedebiliyor.

Xperia XZ2’nin güçlü bir versiyonu olan Xperia XZ2 Premium tasarımsal olarak ise hemen hemen aynı. Her ikisi de arka cam ve kavisli bir görünüme sahip. XZ2 Premium daha yüksek çözünürlüklü bir ekran ile birlikte geliyor.

5.8 inç 4K HDR ekrana sahip olan Xperia XZ2 Premium, önceki 4K ekranlarından yüzde 11 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak. Ayrıca Xperia XZ2 Premium, 4K HDR görüntüler oluşturup bunu görüntüleyebilen tek akıllı telefon. Cihaz, gücünü Snapdragon 845 işlemciden ve 6 GB RAM’den alıyor.

Akıllı telefonda ana kamera olarak Sony için bir ilk olan çift yani dual kamera kullanılmış. Arka yüzed bulunan dual kamera sistesinde birinci kamera 19 Megapiksel çözünürlük sunan ana kamera sistemi yer alıyor. Bu ana kameranın diyafram açıklığı f1.8. Sensör olarak 1/2.3 inç Exmor RS kullanılıyor ve objektif olarak Sony G objektifi tercih edilmiş 12 Megapiksel çözünürlüğündeki monokrom kamera ise daha dinamik kontrast için f1.6’lık bir diyaframa ve yine diğer kamera ile aynı Exmor RS sensöre sahip. Cihaz dual kameralı ilk Sony Xperia telefonu olarak karşımıza çıkarken sahip olduğu diğer pek çok fonksiyonla da gündemi epey meşgul edecek gibi gözüküyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Xperia XZ2 Premium Özellikleri Hakkında Bilgilere Ulaşıldı" bu yazı 16 Nisan 2018 tarihinde saat 18:07 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 15 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)