Xperia 5’in DxOmark Puanları Beklentilerin Altında Kaldı

Blogolik Yazar tarafından 24 Ocak 2020 tarihinde yazılmıştır.

Sony’nin Xperia 5 akıllı telefonunun aldığı DxOmark puanları pek çok kullanıcıyı rahatsız edecek türden.

Dünyanın en önemli teknoloji firmalarından birisi olan Sony, mobil pazarda kamera sensörü üretiminde dünyanın birinci üreticisi konumunda. Böyle bir konumda olan Sony, hiçbir dönemde hiçbir telefonu ile (K750 hariç) kamera tarafında iddialı bir üretici olamadı. Bunun sebebini biz açıklayacak değiliz ama Sony‘nin bugün bu hale gelmesindeki temel sebeplerin başında bu kriter gelmektedir. Sony‘nin amiral gemisi olarak görülen Sony Xperia 5 DxOMark puanı bugün revize edildi ve telefon bu haliyle bile bizce sınıfı geçemedi.

Özellikle video çekimi tarafında aldığı 83 puanlık skor herkeste şok etkisi yarattı. Sony‘nin fotoğraf tarafında ise puanı 101, Tüm bunlar değerlendirildiğinde DxOMark ortalama olarak telefona 95 puan veriyor. Bu da telefonun iPhone 8’den daha iyi; Asus ROG Phone 2‘den daha kötü olmasını sağlıyor. Bu durum Xperia 5 almayı düşünenlerin bir kez daha düşünmesine neden olabilir.

8 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Xperia 5’in DxOmark Puanları Beklentilerin Altında Kaldı" bu yazı 24 Ocak 2020 tarihinde saat 21:32 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)