Xiaomi, Mobil Yonga Seti Üretiminden Vaz Mı Geçiyor?

Blogolik Yazar tarafından 22 Mart 2020 tarihinde yazılmıştır.

Xiaomi markasıyla ilgili ortaya çıkan yeni bir iddia, şirketin mobil yonga seti üretiminden vazgeçtiği yönünde.

Xiaomi, tamamen bağımsız olmak için kendi yonga setlerini üreteceğini açıklamıştı. 2017 yılında yapılan duyuruda Xiaomi yonga seti olan Surge S1 tanıtılmıştı. MWC 2018 etkinliğinde ise Surge S2‘nin üzerinde çalışıldığı açıklanmıştı. Ancak Surge S2’den sonra ses soluk çıkmamıştı. Bugün ise bir endüstri uzmanı, Xiaomi’nin kendi işlemcilerini üretmekten vazgeçtiğini iddia etti.

Xiaomi‘nin Pinecone bölümü tarafından geliştirilen bu işlemcilerden iki yıldır bahsedilmemesi bu iddiaları doğruluyor. TSMC ile bir dönem yakınlaşan Xiaomi’nin şimdilerde IoT cihazları ve AI yani yapay zekaya odaklandığı söyleniyor. Xiaomi’nin yonga seti çalışmaları, düşük güç tüketen Bluetooth ve diğer RF yongalarının yanı sıra çevresel bileşenler üzerine de devam ediyordu.

Ancak bu projelerden neden vazgeçildiği ise henüz bilinmiyor. Muhtemelen firma, bu işin maliyetli olacağını geç de olsa farkına vardı ve Qualcomm ve MediaTek gibi işi yonga seti olan firmalar ile devam etme kararı aldı.

Böyle bir kararı geçtiğimiz aylarda Samsung da almıştı. Özelleştirilmiş Exynos çekirdeklerinin geliştirilmesi durdurulmuş ve Samsung’un yoluna Cortex ile devam edeceği açıklanmıştı. İlerleyen süreçte bu gelişmeler doğrultusunda neler yaşanacağı büyük merak konusu. Bekleyip görelim.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Xiaomi, Mobil Yonga Seti Üretiminden Vaz Mı Geçiyor?" bu yazı 22 Mart 2020 tarihinde saat 22:21 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)