Xiaomi Ekran Altı Kamera Teknolojisiyle Gündemde

Blogolik Yazar tarafından 6 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Xiaomi markası ekran altı kamera teknolojisi ile gündeme geldi. İşte detaylar…

Çinli teknoloji devinin almış olduğu patent ekran altı kamera sistemlerinin yakında geleceğini işaret ediyor. Alınan patente göre ön kamera telefonun sol üst veya orta bölümünde konumlandırılacak. Ön kameraya geçiş yapıldığında tam ekran tasarımında şeffaf bir bölüm oluşturulacak ve ön kamera hızlı ve güvenli bir şekilde kullanıma sunulacak.

Bunun ilk örneğini OnePlus firmasından görmüştük. Ancak OnePlus firması arka kamerayı kullanılmadığında gizleyen bir madde ile kaplamıştı. Ekranın buna benzer bir madde ile kaplanıp hem ekran deneyimi sunması büyük bir başarı olacak gibi görünüyor.

Pop-up kamera sistemlerinin geç açılması ve kırılmaya çok müsait olmasından dolayı geleceğin pop-up’ta olmayacağını düşünüyorduk. Xiaomi’nin böyle bir teknoloji ile karşımıza çıkacak olması teknolojinin gelişimi açısından büyük bir başarı olacak. Ancak bu patentin ne zaman uygulanacağı bilinmiyor. Büyük olasılıkla en az iki yıllık bir süre beklemek durumunda olacağız.

7 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Xiaomi Ekran Altı Kamera Teknolojisiyle Gündemde" bu yazı 6 Mayıs 2020 tarihinde saat 14:11 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)