Xbox One Oyunlarını Windows 10’da Oynayın!

Blogolik Yazar tarafından 7 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Xbox One Oyunlarını Windows 10’da Oynayın!

Microsoft firmasının son olarak piyasaya çıkardığı Windows 10 işletim sistemi kısa sürede milyonlarca kişinin ilgisini çekmeyi başardı ve daha üçüncü günden itibaren 65 milyondan fazla kişi tarafından bilgisayarlarda yeni işletim sistemi olarak kullanılmaya başladı. Windows 10 işletim sisteminin kullanıcılarına sağladığı en önemli yeniliklerden bir tanesi ise yine aynı firmanın ürünü olan Xbox One oyunlarının birçok uygulama ve cihaz desteğinde olduğu gibi Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda da kullanılabiliyor olmasıdır. Yapılması gereken birkaç küçük işlem ile birlikte sizlerde Xbox One oyunlarını Windows 10’da oynayın!

Microsoft’un bu özelliği sayesinde Xbox One oyun konsoluna ait olan onlarca oyunu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Xbox One oyunlarını dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarda oynayabilmek için öncelikli olarak bilgisayar üzerinde kurulu bir şekilde olan Xbox uygulamasının açılması gerekiyor. İkinci adım ise oyun konsolunun aktif hale getirilmesi, yani açılmasıdır. Ancak her iki cihazında aynı ağa bağlı internet erişimi ile açılmasına dikkat etmek gerekiyor.

Aksi halde cihazlarda eşleşme sağlanamadığı için bilgisayar üzerinden Xbox oyunlarını oynayamazsınız. İki cihazı da açtıktan sonra bilgisayar üzerindeki Xboz uygulamasının sağ tarafındaki bağlan alanına tıklamak ve istediğiniz tüm oyunları stream etmek oyunları bilgisayar üzerinden oynayabilmek için yeterlidir. Bu işlemlerden sonra internet bağlantısında bir kopma olmadığı sürece istenilen oyunlar rahatlıkla bilgisayar üzerinde oynanabiliyor.

3 sene önce yazılmıştır.
"Xbox One Oyunlarını Windows 10’da Oynayın!" bu yazı 7 Temmuz 2016 tarihinde saat 12:32 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 82 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)