WordPress (wp-admin) Beyaz Sayfa Hatası Çözümü

denizli tarafından 10 Ağustos 2013 tarihinde yazılmıştır.

WordPress kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları hatalardan biridir beyaz sayfa hatası. Bazen anasayfa beyaz sayfaya bürünür bazen ise WP-Admin. Bu hatanın bir çok nedeni vardır bazen tema kaynaklı bazen wp-config.php kaynaklı bazen ise host taşıma kaynaklı olabiliyor.

WordPress beyaz sayfa hatası çözüm yolları:

Bu hata wp-config.php dosyasının kodlamasından kaynaklı olabiliyor bunun için wp-config.php dosyanızı notepad++ gibi çok yönlü bir not defteri ile açarak ANSI kodlamasına çevirin.
FTP’nize bağlanarak wp-content/plugins klasörünün ismini değiştirerek tüm eklentileri devre dışı bırakmış oluruz daha sonra tüm cachelerimizi temizleyerek sorunun eklenti kaynaklı olup olmadığını anlayabiliriz.
Bu hata tema kaynaklı da olabiliyor FTP’nize bağlanarak wp-content/themes klasörüne girip şuan aktif olan temanın ismini değiştiriyoruz.

Yukarıdaki çözüm yollarını uyguladığınız taktirde %99 sorununuz çözülecektir.

6 sene önce yazılmıştır.
"WordPress (wp-admin) Beyaz Sayfa Hatası Çözümü" bu yazı 10 Ağustos 2013 tarihinde saat 21:04 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2.118 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. ahmet dedi ki:

   Çok teşekkürler bilgiler için faydalı oldu

  2. Anonim dedi ki:

   ANSI kodlamasına çevirme çözdü, teşekkürler.

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)