WordPress Site Taşıma Sonrasında Resimler Görünmüyor Çözümü

denizli tarafından 30 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır.

Merhaba arkadaşlar WordPress sitesi olup sitesini farklı bir sunucuya taşıdığında resimlerin görünmediği ve türkçe yazılarda karater bozuklukları mutlaka karşınıza çıkmıştır.  Birçok arkadaşımızın başına gelip tam olarak çözüm bulamayan arkadaşlarımız mutlaka vardır.  WordPress uploads klasörünü taşıdıktan sonra resimlerin isimlerindeki türkçe karakter sorununu ortadan kaldıran bir yöntem sunacağım size. Bu olay benimde başıma geldiği için biraz araştırdıktan sonra sizlere bu makaleyi yazmakta fayda gördüm.

Öncelikle taşıyacak olacağınız sitenin Cpaneline girin (Directadmin yada Plesk) daha sonra Cpanelden  File Manager kısmına (Dosya Yönetimi) kısmına girip wp-content kısmından uploads klasörünü bulunuz daha sonra bu klasörü seçerek en sağdaki Compress ( Sıkıştır ) kısmına tıklayıp Zip kısmını seçiniz bunu yaptığınızda bir müddet sizi bekletecek ve uploads klasörünüzü aynı yerde uploads.zip şeklinde sıkıştıracaktır. Bu uploads.zip dosyasını masaüstüne indiriniz.

cpanel-uploads

İndirdikten sonra uploads.zip dosyanızı zip ten çıkarsınız. Eski  ( public_html/wp-content /uploads ) uploads klasörünü silip zipten çıkarmış olduğunuz uploads klasörünü ftp ye atınız.

Sorununuz %99 Çözülmüş olacaktır.

5 sene önce yazılmıştır.
"WordPress Site Taşıma Sonrasında Resimler Görünmüyor Çözümü" bu yazı 30 Aralık 2015 tarihinde saat 20:41 sularında "Genel,Wordpress" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 1.479 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Cafer dedi ki:

   Eyvallah dostum saolasın

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)