WordPress Nedir?, Hangi Alanlarda Kullanılır?, Nereden İndirilir?

denizli tarafından 31 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

WordPress PHP ve MySQL ile güçlendirilmiş seo uyumlu  fiyatsız  bir muhteva idare sistemidir. Kısa müddette kullanımı en yaygın website uygulaması haline gelmiştir. Bilhassa şahsi kullanım için seçenek edilen wp , bir hayli büyük firma tarafından da kullanılmaktadır  (samsung, playstation, sony, ford v.b markanın müessesesel blog sayfaları).  Güvenli ve çok esnek bir yapıya sahip olan wp gelişime açık, açık  kaynak kodlu bir scriptir.  Alexa evrensel kullanıcı verilerine göre , wordpress en çok kullanılan web uygulamaları arasında %24 ile ilk sıradadır.

WordPress hangi alanlarda kullanılmaktadır?

WordPress’in hedef kitlesi blog yazarları olmasına karşın ticari sitelerden portal sitelerine forumlara , müessesesel sitelere kadar her alanda kullanılmaktadır.

 

WordPress’i bu kadar başarılı kılan nedir?

WordPress’in bu kadar başarılı olmasında şüphesiz güvenli ,esnek ve açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olması büyük rol oynar. Tasarım ve kod yapısı her ihtiyacı karşılayabilecek bir yapıya sahiptir. Sınırsız pulgn  (eklenti) desteği ile , sitenizde bulunmasını istediğiniz rastgele bir işlevi saniyeler içinde aktif hale getirebilirsiniz. “Tabiri caizse” Birazcık kod bilgisi ile wordpress de mükemmeller  yaratabilirsiniz.

WordPress dil yapısı ve nereden indirildiği

Kaynak kodları İngilizce olan wordpress’in resmi sitesi wordpress.org ‘dur.  Hemen hemen her dilde destek sunulan  wp’nin  Türkiye sayfası ise tr.wordpress.org’dur. Bu siteden Türkçe dil seçeneğine sahip wp scripti ile , yeniden Türkçe eklentileri indirebilirsiniz

5 sene önce yazılmıştır.
"WordPress Nedir?, Hangi Alanlarda Kullanılır?, Nereden İndirilir?" bu yazı 31 Mayıs 2015 tarihinde saat 14:36 sularında "Wordpress" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 86 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)