WordPress Eklentilerini Türkçeleştirme Eklentisi

denizli tarafından 2 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

Selamlar Arkadaşlar,  Wordpres kullanan herkes çeşitli eklentiler ve temalar kurmuştur. Elbette Türkçe desteği olmayan tema veya eklentilere denk gelmişsinizdir. Size tanıtacağımız bu eklenti işinize çok yarayacak.

WordPress loco translate

Normalde poedit programıyla .po dosyası üzerinden çevirileri bilgisayarınızda yapıp sonra bunu .mo olarak derleyip, gerekli yere kopyalamanız gerekiyordu. Bu işlem hem kolay değildi hem de biraz zahmetliydi.

Loco Translate eklentisi, ister tema olsun, ister eklenti olsun bütün WordPress çevirilerinizi admin panelinizden oldukça kolay bir biçimde yapmanızı sağlıyor.

Loco Translate eklentisine giriş için admin menüsünden Loco Çeviri’yi seçip Çevirileri Yönet’e tıklıyoruz.

Loco Translate Giriş

Daha sonra çeviri yapacağımız eklentinin yanındaki Yeni Dil butonuna tıklıyoruz, eğer çeviri yapacağımız eklentinin Türkçesi varsa yanındaki Turkish ibaresine tıklamak yeterli.

Yeni Dil Olarak Türkçe Eklemek

Yeni çeviri eklerken listeden Türkçe’yi seçiyoruz ve konum olarak temanın/eklentinin altını değil de Genel ‘Language’ dizininde oluştur diyoruz. Böylece tema/eklenti güncellemesi yapmamız halinde çevirilerimiz silinmez 😉

Çeviri Konumu Seçimi

Karşımıza ingilizce terimlerin bir listesi gelecek çevirmek istedğimiz terimi tıklayıp Turkish Çeviri kısmına Türkçe’sini yazacağız. Aradığımız ingilizce terimi sağ üstte çevirileri filtrele kısmından aratıp hızlıca bulabiliriz. İstediğiniz kadar terim çevirdikten sonra Kaydet butonuna bastığınızda çeviriniz aktif hale gelecek.

Eğer W3 Total Cache, SuperCache veya ZenCache benzeri bir program kullanıyorsanız, önbelleği temizlemeyi unutmayın!

Eklentinin video anlatımı :

Eklenti Adresi : İndir

1 sene önce yazılmıştır.
"WordPress Eklentilerini Türkçeleştirme Eklentisi" bu yazı 2 Ekim 2017 tarihinde saat 22:47 sularında "Wordpress" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 53 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)