Winrar’la Dosya Şifreleme Nasıl yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 17 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Winrar’la Dosya Şifreleme Nasıl yapılır?

Ortak kullanıma açık bilgisayarlarda kişisel dosyalarımızı koruma, saklama ihtiyacı duyabilmekteyiz. Aynı evde bir bilgisayarda tüm aile fertlerinin rahatlıkla kullanabileceği bilgisayarlarda kişisel mahremiyet sağlanabilmektedir.

Görünmesini ya da okunmasını istemediğimiz özel dosyalarımızı saklamanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Bunlardan en kolayı ortak kullanılan bilgisayarda ayrı oturum açıp, bu oturumu şifreleyerek, oturum sahibi dışında girişin sağlanmasını engellemektir. Ancak bu yöntem diğer aile fertleri tarafından fazla dikkat çekici ve merak uyandırıcı olabilir. Başka bir seçenek olarak; dosyayı olduğu yerde görünmez yapmaktır. Gizlenilmesi istenilen dosyanın üzerinde, sağ tıklayarak dosya özelliklerinden gizli tercihi yapılır. Dosya araçlarından da görünüm kısmında ‘gizli dosyaları gösterme’ tercihi işaretlendiğinde dosya görünmez olmaktadır.

Bir diğer yöntem ise yüklü dosyaları küçültmek için kullandığımız Winrar programıdır. Winrar programı, boyut olarak büyüklüğü Bayt ölçü birimiyle ifade edilen dosyaların, bilgisayar ya da harici bellek hafızasında daha az yer kaplaması veya dosyanın mail ile taşınabilmesi için kullanılan bir programdır.

 

3 sene önce yazılmıştır.
"Winrar’la Dosya Şifreleme Nasıl yapılır?" bu yazı 17 Nisan 2016 tarihinde saat 00:05 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 63 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)