Winrar Şifrelenmiş Dosyaları Kırmak

Blogolik Yazar tarafından 17 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Winrar Şifrelenmiş Dosyaları Kırmak

Winrar’la Dosya Şifreleme Nasıl yapılır? Şifrelenmek istenen dosyanın üzerine fare ile sağ tıklanır ve açılan sayfada ‘arşive ekle’ seçeneği tıklanır. ‘Arşiv adı ve parametreleri’ yazan bir panel açılacaktır. Panelin üst tarafında ‘Genel, Gelişmiş, Seçenekler, Dosyalar…’ gibi ayrı bölümler bulunmaktadır. Şifreleme işlemi için kullanılacak bölüm ‘Genel’ bölüm olduğundan üzerine tıklanır. Açılan panel içinde arşiv biçimi olarak ‘RAR, RAR5 ve ZİP’ seçenekleri yer almaktadır. Bu seçenekler dosyanın boyutuna göre küçültme ölçülerini ifade eder. Tercihe göre biri seçilebilir. İstenirse sıkıştırma işlemi yapılırken ‘Ciltlere böl’ kısmından da parçalara ayrılabilir.

Panelin en alt kısmında ‘Parola seç…’ butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklandığında yeni ve küçük bir panel daha açılacaktır. Bu panelde bizden bir parola girmemizi istemektedir. Parola oluşturulduktan sonra, panelin sol alt tarafında bulunan ‘tamam’ butonu tıklanarak dosya, belirlenen parola ile şifreleme işlemi tamamlanacaktır.

Peki bu şifreleri günü gelip unuttuğunuzda nasıl açacaksınız merak ediyorsanız kısaca anlatayım. Bunun için hazırlanmış programları kullanarak bunu çok kısa bir sürede yapabilirsiniz. RAR Password Cracker 4.12 indirerek bunu kolay yoldan yapabilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Winrar Şifrelenmiş Dosyaları Kırmak" bu yazı 17 Nisan 2016 tarihinde saat 21:11 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 65 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)