Windows’ta Birden Fazla Program Aynı Anda Nasıl Başlatılır?

Blogolik Yazar tarafından 9 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Windows’ta Birden Fazla Program Aynı Anda Nasıl Başlatılır?

Windows üzerinde aynı anda kullandığınız birden çok program varsa ve bu programları tek tek açmak zor geliyorsa ya da programları başlangıçta otomatik başlatma yolu bilgisayarınızı zorluyor veya takılmasına sebep oluyorsa, Windows işletim sisteminin kolay bir özelliği ile aynı anda birden fazla program açma özelliğini aktif etmek mümkün. Şimdi anlatacağımız yöntem ile Windows’ta Birden Fazla Program Aynı Anda Nasıl Başlatılır? Sorusuna cevap vererek işinizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

Öncelikle işlemimize yeni bir metin belgesi oluşturup simge durumunda bekletiyoruz. Sonrasında aynı anda açmak istediğimiz programların bulunduğu c:/program files ya da c:/ program files (x86) klasörlerine bilgisayarım- Windows: (C:) yolu ile ulaşılıp programlar hangi dosyanın içinde ise onu seçiyoruz. Klasörü açtıktan sonra hangi programları otomatik olarak başlatmak istiyorsak o programların yollarını kopyalamamız gerekiyor. Önce programın konumunu ardından programı çalıştıran kısa yolun adını önceden açtığımız metin belgesine not alıyoruz. Örneğin: ( cd “C:\Program Files (x86)\adobe\photoshop\application” start adobe.exe ). İstediğiniz kadar programın yolunu not alıp düzenledikten sonra menüden dosya-farklı kaydet yolu ile kayıt türü tüm dosyalar seçeneğini seçtikten sonra dosya adını “aynianda.bat” olarak değiştiriyoruz. Dosyanın uzantısı .bat olmak zorunda “aynıanda” kısmını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Dosyayı kaydettikten programları aynı anda başlatmak istediğimiz her an dosyaya çift tıklayarak, listeye eklediğimiz tüm programlar otomatik olarak aynı anda başlayacaktır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Windows’ta Birden Fazla Program Aynı Anda Nasıl Başlatılır?" bu yazı 9 Temmuz 2016 tarihinde saat 12:40 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 231 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)