Windows’ta Birden Fazla Program Aynı Anda Balştamak

Blogolik Yazar tarafından 21 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Windows’ta Birden Fazla Program Aynı Anda Balştamak

Windows üzerinde aynı anda kullanmamız gereken birden çok program olabilir. Bu programları bazen tek tek açmak zor gelir ya da otomatik olarak açarken bilgisayarımız zorlanabilir ve takılabilir. İşte tam bu zamanda Windows’un özelliklerinden biri olan aynı anda birden fazla program açma özelliğini kullanabiliriz.

Windows’ta Birden Fazla Program Aynı Anda Nasıl Başlatılır?

İlk önce işlemimiz içerisinde yeni bir metin belgesi oluşturup simge olarak beklemeye alıyoruz. Daha sonra aynı anda açmamız gereken programların bulunduğu c:/program files ya da c:/ program files (x86) klasörlerine bilgisayarım – Windows: (C:) yolu ile ulaşarak programlar hangi dosyanın içerisindeyse o dosyayı seçiyoruz. Dosyayı açtıktan sonra hangi dosyaları otomatik olarak başlatmamız gerekiyorsa o programların yollarını kopyalamamız gerekir.

İlk önce programın konumunu daha sonra programı çalıştıran kısa yolun ismini önceden açtığımız metin belgesine not almamız gerek. Örnek olarak ( cd”C:\Program Files (x86)\age\of\empires\II\HD”start age.exe).İstediğiniz programların yol analizini not alındıktan sonra menüden dosya-farklı  kaydet yolu ile  kayıt türü tümü seçeneğini işaretledikten sonra dosya adın da değişiklik yapıyoruz ve  “aynianda.bat” olarak değiştiriyoruz. Sonu her zaman .bat olmak zorunda aynı anda kısmında istediğinizi yazabilirsiniz. Dosyayı kaydettikten sonra dosyaya çift tıklayarak, listeye eklediğiniz tüm programlar aynı anda aktifleşecektir. Bunun sonucunda zor işler kolaylaşacak.

2 sene önce yazılmıştır.
"Windows’ta Birden Fazla Program Aynı Anda Balştamak" bu yazı 21 Mart 2017 tarihinde saat 15:50 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 11 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)