Windows10 Daha Hızlı Olsun İstiyorsanız İşte 8 Süper Tavsiye

Blogolik Yazar tarafından 10 Kasım 2016 tarihinde yazılmıştır.

Windows10 Daha Hızlı Olsun İstiyorsanız İşte 8 Süper Tavsiye 
Windows10 yavaş kalıyor diye şikâyetçiyseniz Windows10 daha hızlı olsun istiyorsanız işte 8 süper tavsiye size. İşe yaramayan uygulamaları bilgisayarınızdan kaldırın. Hareket Merkezi sekmesinden Tüm Ayarlar, ardından Sistem başlığı altında Uygulamalar denmesine tıkladığınızda işletim sistemiyle gelen ve adını bile duymadığınız Bloatware denilen uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Başlangıç uygulamalarının kısıtlanması da Windows10’un daha hızlı çalışmasını sağlar. ‘Görev Yöneticisi’nden ‘Başlangıç’ sekmesini seçerek Windows’un başlarken hangi uygulamaları çalıştırdığını ve ne kadar zaman kaybına neden olduğunu görebilirsiniz. Başlat Menüsü ile Disk Temizleme sekmesine ulaşarak diskinizi temiz tutmak sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Virüsler sistem çalışmasını aşırı yavaşlattığı için en az haftada bir kere virüs taraması yapın ve antivirüs yazılımınızın güncel olmasına dikkat edin. ‘Denetim Masası’ndan bilgisayarınızın performansını maksimuma çıkarırsanız fazla güç harcayacak ama hızlı çalışacaktır. Denetim Masası, Tüm Denetim Masası Öğeleri, Sistem, Gelişmiş, Performans sekmelerini izleyerek fazladan kaynak tüketen sistem ayarlarını değiştirmeniz de bir seçenek.

Biraz daha Ram ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. Microsoft sistemi düşük göstermektedir ancak 8 GB DDR3 RAM bir sistem en ideal olan olarak görünmektedir. SDD bellek kullanımına da dikkat etmelisiniz. En azından işletim sisteminizi SDD belleğe kurmayı deneyebilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Windows10 Daha Hızlı Olsun İstiyorsanız İşte 8 Süper Tavsiye" bu yazı 10 Kasım 2016 tarihinde saat 21:24 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 52 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)