Windows10’ da Yeni yerel Hesap nasıl açılır?

Blogolik Yazar tarafından 21 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Windows10’ da Yeni yerel Hesap nasıl açılır?

Kişisel bilgisayarlarınızı, sizin haricinizde kullanan kişiler olabilir. Kendinize özel dosyalarınız ve uygulamalarınızı kimsenin kullanmamasını tercih ediyorsanız, yapacağınız işlem misafir bir kullanıcı oluşturmaktadır. İşletim sistemlerinin tümünde bu uygulama mevcuttur. Yeni bir işletim sistemi olan Windows 10 da yeni bir yerel hesap açabilirsiniz. Diğer işletim sistemlerinden farklı olarak yerel bir hesap açmak farklı menülerle mümkün olmaktadır.

Windows 10’da yeni yerel hesap nasıl açılır?

Başka kullanıcıların bilgisayarınıza giriş yapması durumlarında kullanılmak üzere yeni yerel hesap oluşturulabilir. Kısıtlı kullanım alanları ile yeni yerel hesap ile bilgisayarınızda sizlere özel alanlara girişler engellenmektedir.

Yeni bir yerel hesap oluşturmak için öncelikler bilgisayarınızın Ayarlar bölümüne girmelisiniz. Ayarlar bölümüne başlat menüsünden veya Bildirim merkezinde bulunan Tüm ayarlar kısmından giriş yapabilirsiniz. Ayarlar menüsünde bulunan seçeneklerden Hesaplar kısmına giriş yapılmalıdır. Açılan Hesaplar menüsünden Bu bilgisayara başka birini ekle seçeneği tıklanmalıdır. Açılan menüden açılacak olan menüden yerel kullanıcıya vereceğiniz isimi belirleyebilirsiniz. Buradan da açılan menüye hesap oluşturacağınız misafir girişleri için isim ve E-mail adreslerini girebilirsiniz. Yerel bir kullanıcı açacağınız için e posta adresi girmenize gerek olmadığından e posta adresi yok seçeneğini işaretlemelisiniz. Bu bölümden de Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin seçeneğini tıklamalısınız. Bu işlemin ardından bu bilgisayar için hesap oluştur kısmı açılmaktadır. Burada kullanıcı adları ve şifreleri belirlenir. Belirlendikten sonra ileri butonu tıklanır. Bu işlem adımlarından sonra yerel bir hesap oluşturulmuş olur. Açmış olduğunuz hesabı kapatmak için ise aynı menüden hesabı seçerek kaldır seçeneği tıklanır. Oluşturulan yerel hesaba geçiş için başlat menüsünden hesaplar kısmına geçilir.

Sizin haricinizde misafir olarak bilgisayarınızı kullanan kişilere özel hesap oluşturarak, bilgisayarınızda bulunan size özel kısımlar korunabilir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Windows10’ da Yeni yerel Hesap nasıl açılır?" bu yazı 21 Nisan 2016 tarihinde saat 01:26 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 149 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)