Windows raflara taşınacak !

denizli tarafından 13 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Yaz aylarında piyasaya sürülmesi beklenen Windows 10’un Microsoft‘un son işletim sistemi olacağı açıkladı.

Yazılım devi Microsoft, Windows’un 10. sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hem tablet, hem bilgisayar hem de telefon sürümü bulunacak olan Windows 10, bu ismi taşıyan son işletim sistemi olacak.

Konuyla alakalı açıklama firma yetkililerinden Jerry Nixon’dan geldi. Nixon bir etkinlikte yaptığı konuşmada Windows 10’un Windows’un son sürümü olacağını açıkladı. ‘Windows 10’u piyasaya sürüyoruz ve bu yeni sürüm Windows’un son sürümü olacak. Hala Windows 10’u geliştirmeye devam ediyoruz’ diyen Nixon, yeni bir dönemin emareni da verdi.

Microsoft’un önümüzdeki dönemde Windows’u ayrı bir yazılım yerine bir servis olarak sunacak. Bu sayede işletim sistemini bir sefer satın alanlar (muhtemelen fiyatsız) güncellemelerle kullanmaya devam edecekler. Yeni işletim sistemi benzer bir şekilde güncelleniyor. Windows 7, 8 ve 8.1 kullananlar fiyatsız olarak Windows 10‘a geçiş yapabilecekler. Benzer vaziyetin gelecekte piyasaya sürülecek işletim sistemlerinde de geçerli olması bekleniyor. Windows 10’un servis olarak kullanıma ne vakit sunalacağı ise şu an için belli değil.Windows bu kararla çok şaşırttı.

2

4 sene önce yazılmıştır.
"Windows raflara taşınacak !" bu yazı 13 Mayıs 2015 tarihinde saat 16:18 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 34 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)