Windows Phone Hakkında Bir Önemli Gelişme Daha Yaşandı

Blogolik Yazar tarafından 20 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

Dünyaca ünlü işletim sistemlerinden Windows Phone ile ilgili önemli detaylar ortaya çıktı.

Microsoft’un iOS ve Android‘e rakip olmak adına geliştirdiği Windows Mobile platformu maalesef istediği başarıyı yakalayamamış ve çevre uygulama geliştiricilerinden beklediği desteği görememişti.

Windows Phone model telefonlar ile kötü gidişata son vermek isteyen Microsoft, yeni Windows Phone satışlarını radikal bir kararla durdurma kararı verdi.

Microsoft’un uygulama ve ürün satışı gerçekleştirdiği Microsoft Store’da geçtiğimiz ay satılan Android telefon sayısı Windows Phone sayısını geçmişti. Razer Phone gibi dev isimlerin yer aldığı Microsoft Store‘da, Windows Mobile ile çalışan sadece iki telefon kalmıştı.

Windows Mobile ile anlaşması olan HP Elite x3 ve Alcatel IDOL 4S‘in satışı da bugün resmi olarak durduruldu. Windows Phone‘un sonu Microsoft’un bu kararı ile gelmiş oldu. Henüz Microsoft tarafından bu konuyla alakalı bir açıklama gelmiş değil. Ancak gündeme bomba gibi düşen bu gelişme karşısında henüz bir açıklama yapılmaması, ortaya çıkan bu bilgilerin doğru olduğu anlamına gelmekte.

Windows Phone için artık tam anlamıyla yolun sonunun göründüğünü söyleyebiliriz.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Windows Phone Hakkında Bir Önemli Gelişme Daha Yaşandı" bu yazı 20 Nisan 2018 tarihinde saat 23:33 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 11 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)