Windows 10’un Sürümleri Resmi Olarak Açıklandı

denizli tarafından 15 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Microsoft’un işletim sistemi Windows 10, şirket tarihindeki en popüler işletim sistemi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tek Windows sloganıyla hareket eden ve Windows 7, Windows 8-8.1 kullanıcılarına fiyatsız yükseltme seçeneği sunacak olan Microsoft, merakla beklenen Windows 10 sürümlerini de nihayet resmi olarak izah etti.
Microsoft, evvelki Windows sürümlerinde yaptığı gibi, Windows 10’da da aynı sürüm ananenini sürdürüyor. Hane kullanıcılarının her ihtiyacını karşılayacak olan Windows 10 Home, profesyonel çalışanlar için daha gelişmiş destek ve ek özellikler barındıran Windows 10 Professional son kullanıcıları daha çok ilgilendiren iki sürümü oluşturuyor. Diğer sürümler ise büyük hacimli şirketler ve okullar için düşünülmüş. Windows 10 Enterprise ile her vakit olduğu gibi müessesesel firmalar için özelleştirilmiş bir Windows hazırlayan Microsoft, lise ve üniversiteler gibi akademik müesseseleri da amaçlayan Windows 10 Education isimli bir sürüm yayınlayacak.

Windows 10 her ne kadar tek işletim sistemiyle mobil ve masaüstü aletlerde çalışacak olsa da, şirket mobil işletim sistemini vurgulamak için Windows 10 Mobile ismini kullanıyor. Tablet ve akıllı aletlerde çalışacak olan Windows 10 Mobile’ın, masaüstü Windows’ta olduğu gibi bir de müesseseler için Windows 10 Mobile Enterprise sürümü yayınlanacak.

4 sene önce yazılmıştır.
"Windows 10’un Sürümleri Resmi Olarak Açıklandı" bu yazı 15 Mayıs 2015 tarihinde saat 00:46 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 37 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)