Windows 10’un Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?

Blogolik Yazar tarafından 9 Kasım 2016 tarihinde yazılmıştır.

Windows 10’un Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?

Bilgisayardaki ağırlaşma birçok kullanıcı için en sinir bozucu sorunlardan biridir. Özellikle açılırken veya kapalıyken yaşanan ağırlaşma birçok kişinin şikâyet ettiği bir konudur. Windows 10’un çıkmasıyla Microsoft bu soruna çözümler getirmiştir. Windows 10’da bulunan hızlı başlat özelliği bilgisayarın başlama hızını arttırmaktadır. Bunun dışında basit yöntemlerle de bu hız arttırılabilmektedir. Hızlı başlat özelliğini açmak için bilgisayarın denetim masası bölümünden güç seçeneklerine geçiş yapılır.

Daha sonra güç bölmesinden Hızlı Başlat’ı Aç seçeneğine tıklanır. Bundan sonra bilgisayar daha hızlı başlayacaktır. Ayrıca başlangıçta açılacak programları kapatarak bu işlem hızlandırılabilir. Kapatmanın hızlanması içinse yapılması gereken kapatma işleminden önce bütün programlar kapatılmalıdır. Bu kapatma işlemini hızlandıracaktır. Bu yöntemler uygulandığında kapatma ve açılma işlemi hızlanmış olacaktır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Windows 10’un Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?" bu yazı 9 Kasım 2016 tarihinde saat 21:38 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 48 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)