Windows 10’da Windows Defender Kapatma

Blogolik Yazar tarafından 3 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Windows 10’da Windows Defender Kapatma

Kısa zaman önce Windows’un yeni ve bir o kadar gelişmiş olan yazılımı bilgisayarlarımıza girmiş bulunmakta. Çoğu kullanıcının kullanım zorluğundan yakındığı fakat anlatıldığı kadar zor olmadığı bir gerçek. Hatta eski sürümlerine göre en basit sürümü olarak değerlendirebiliriz.

Her bilgisayarda mevcut olan kötü yazılımlardan korunmak için yazılımlardan bir tanesine Windows 10’da ihtiyaç duymuyorsunuz. Bunun nedeni kendi bünyesinde bulundurduğu güvenlik duvarı olarak adlandırılan ve defender olarak bilinen yazılıma sahip olmasıdır. Bu özelliği sayesinde çoğu programın kötü amaçlı çalışmasına engel koyan yazılım, bazı oyunların da çalışmasını engellemektedir. Oyunları açabilmemiz için gereken tek şey korumayı kapatmaktır. Peki Windows 10’da Windows Defender Kapatma nasıl yapılır? Bu sorunu cevabı Windows 10’a sahip olan bilgisayarda arama bölümüne geliyorsunuz. Windows Defender yazıyorsunuz. Windows Defender’a tıkladıktan sonra ayarlar kısmına tıklıyorsunuz. Ayarlar kısmı ayrı bir pencerede açılacaktır. Orada en üstte bulunan Gerçek Zamanlı Koruma seçeneğini kapatarak defender’ı kapatıyoruz. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızın korumasız olduğunu unutmayın. Yazılım da sizi sürekli defender’ı açmanız konusunda uyaracaktır. Bilgisayar ve kişisel güvenliğiniz için ilk önce Windows 10’da Windows Defender Kapatma işlemini yapmadan önce kullanacağınız dosyaları kontrol etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Windows 10’da Windows Defender Kapatma işlemi anlatımında daha basit bir işlemdir. Yapacağınız işlemlerin bilgisayarınızı etkilememesi için uzun süre korumasız kalmaması gerektiğini unutmayınız.

4 sene önce yazılmıştır.
"Windows 10’da Windows Defender Kapatma" bu yazı 3 Haziran 2016 tarihinde saat 12:02 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 128 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)