Windows 10’a Media Center Yükleyin!

Blogolik Yazar tarafından 6 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Windows 10’a Media Center Yükleyin!

Geçmişten günümüze windowsun işletim sistemleri sürekli olarak yenilenmekte, son olarak geldiğimiz nokta windows 10. Ancak yani bir işletim sistemi eski uygulamalarla uyuşmayabiliyor, yani uygulamaların bu işletim sistemine göre güncellenmesi ya da yeni bir sürümünün çıkarılmış olması gerekiyor.

Windows 10′ a eskiden sevdiğimiz uygulamaları yükleyebiliriz. Mesela Media Center uygulamasından vazgeçemiyorsunuz diyelim ve bunu yeni sürüme yüklemek istiyoruz, yapacağınız işlem oldukça basit. Tabi öncelikle windows media center uygulaması nedir ondar bahsedelim.

 

Windows Media Center nedir? 

Windowsun Media Player programını bilmeyen yoktur, işte Media Center da bu programın daha gelişmiş bir versiyonudur. Yani Windows Media Center ile Media Playerden farklı olarak televizyon izleme imkânınız, dvd yürütme imkânınız vardır. Bu işlemleri media center ile daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yani anlatmalar çalıştığım aslında şudur, bu programda hem daha fazla ses ve vido oynatabiliyorsunuz hem de bunu adeta bir televizyon kalitesinde yapıyorsunuz. Gelelim bu programı Windows 10’a nasıl kuracağınıza.

Önce Windows Media Center uygulamasını edinmeniz ya da siteden indirmeniz gerekiyor. Sonra programı açıp içindeki arşivi buluyorsunuz, arşivde kurulum için ilgili dosyayı bulup üzerinde sağ tıklıyorsunuz ve yönetici olarak çalıştır diyorsunuz. Sonrasında karşınıza bir pencere çıkıyor ve yüklenmeye başlıyor, programın kurulumu bittikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatılıyor ve açıldığında programınız hazır hale gelmiş oluyor.

3 sene önce yazılmıştır.
"Windows 10’a Media Center Yükleyin!" bu yazı 6 Temmuz 2016 tarihinde saat 16:28 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 56 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)