Windows 10 Uygulama Oluşturma

Blogolik Yazar tarafından 9 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Kod Yazmayı Bilmeseniz Bile Kendi Windows 10 Uygulamalarınızı Hemen Oluşturabilirsiniz

Windows 10 uygulama tabanlı işletim sistemi ile kendi uygulamalarınızı yaratmanıza olanak tanımaktadır. Bunu ise kendi arayüzünde bulunan programlar ile basamaklarla yönlendirerek sağlamaktadır. Internet üzerinden Microsoft App Studio sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ardından bir Hotmail hesabı ile hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra açılan arayüzde “start new” ibaresine tıklayarak Windows 10 uygulamanızın ilk aşamasına geçebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde isterseniz tamamen web tabanlı uygulamalar da yapabilirsiniz. Sistem oldukça sade olarak sizi yönlendirmektedir. Tüm açıklamaları okumanız uygulamanızı yapmanız için yeterli olacaktır.

İlk olarak uygulamanızın hangi cihazda görünmesini istediğinizi belirleyeceksiniz. Bu sizin şablonunuz olacaktır. Ardından arayüzde bulunan yardımcı tuşlar ile program yaratmaya hemen başlayabilirsiniz. Bir program tasarlama sürecini ekstra bir programlama dili bilmeden yapabilmek oldukça avantajlı görülmektedir. Böylece kendi ihtiyaçlarınız için bile uygulamalar yapabilirsiniz. Kısayollar oluşturabilirsiniz. Hatta oluşturduğunuz uygulamalar ile ticari gelir dahi elde edebilirsiniz.

 

Windows 10 tabanlı uygulama geliştirirken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Öncelikle programın kullanılacağı cihaz ortamı iyi belirlenmelidir. Böylece hedef kitlenizi önceden belirlemiş olacaksınız. Ardından içeriğini ve felsefesini iyi konumlandırmanız gerekmektedir. Karmaşık işlemlerden kaçınarak uygulamayı oldukça basit bir arayüzle hazırlamanız size avantaj getirecektir. Uygulamanın kullanım sırasında tutarlılığı, hataların ortadan kaldırılması önemlidir. Bunun için indiren kişilerden geri bildirimler rica edebilirsiniz. Böylece uygulamanızı her zaman güncel tutarak kullanıcıları memnun edebilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Windows 10 Uygulama Oluşturma" bu yazı 9 Temmuz 2016 tarihinde saat 16:41 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 35 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)