Windows 10 Şifre Ekranı Kaldırma

Blogolik Yazar tarafından 11 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Windows 10 Şifre Ekranı Kaldırma

Microsoft, kullanıcıların kişisel güvenliğini sağlamak masadıyla parola korumalı hesap oluşturma seçeneği sunar. Elbette bu bilgisayarımıza tanımayan 2. veya 3. kişilerin giriş yapmasını engelleyen harika bir güvenlik sistemi ancak bilgisayarlarını kendi evinde bireysel olarak kullanan ev kullanıcıları için gereksiz bir özellik. Çünkü her defasında şifre girmek can sıkabiliyor. Bu noktada size sunduğumuz adımları takip ederek Windows 10’nun açılış şifresi sorma ekranını kaldırabilirsiniz. Windows 10’da yerel hesap veya Microsoft hesabınız olsun şifre alanını mecburen girmek zorundasınız. Bu her ne kadar sizin güvenliğinizi sağlamak amacıyla yapılmış olsa da oturum açma ekranında şifre girmek her insana zor gelebiliyor; bazen şifre yerine seçenek olan 4 haneli PIN kodunu yazmaya bile üşeniyoruz. Bilgisayarınızı açtıktan sonra bir şey yapmadan direkt masa üstünü görebilir miyiz? Bu sorunun cevabı “Evet.” Aşağıdaki adımlarımızı takip ederek Windows’a şifresiz giriş yapmamız mümkün.

Klavyemizden Win + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açıp  “control userpasswords2” ya da”netplwiz” komutlarından isteğimizi yazıyoruz. İki komutta Kullanıcı Hesapları ekranını açıyor. Kullanıcı hesaplar penceresinde “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” uyarısının yanındaki tiki kaldırıyoruz ve Tamam’a tıklıyoruz. Otomatik oturum aç alanında kullanıcı adınız yazılı geldiği için hesabımızın sadece  parolasını giriyoruz. Tamam’a tıklıyoruz ve onaylıyoruz. Artık Windows 10’un açılışında şifre girmemiz gerekmeyecek; şifre ekranı gelmesi gerekirken direkt masaüstünüz karşınıza çıkacak.

4 sene önce yazılmıştır.
"Windows 10 Şifre Ekranı Kaldırma" bu yazı 11 Haziran 2016 tarihinde saat 22:53 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 350 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)