Windows 10 Güncellemesi Kullanıcıların Başına İş Açtı

Blogolik Yazar tarafından 18 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Yayınlanan son Windows 10 güncellemesini uygulayan pek çok kullanıcı önemli bazı sorunlarla karşılaştı.

Geçtiğimiz gün yayınlanan KB4556799 güncelleştirme numaralı, Internet Explorer ve Microsoft Edge tarayıcılarının güvenliğini, Microsoft Xbox ve Microsoft Office ürün paketlerinin kullanımını vb. Artırmak için tasarlanan güncelleme birçok sorunu da beraberinde getirdi.

Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar iki ana sorundan şikayet etmeye başladı. İlk olarak, sesle ilgili sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Bazı kullanıcılara göre, Windows 10 tüm ses sürücüsü yapılandırmalarını yeniden yükledi ve hatta Realtek sürücülerini de kaldırdı. Diğer kullanıcılar sesin kurulumdan sonra ses cihazına “ulaşmasını” durdurduğunu bildirdiler. Sonuç olarak, hoparlörler ve hatta kulaklıklardan ses alamazsınız.

Bir diğer sorun ise dosyaların ortadan kalkması oldu. Görünen o ki; dosya gezgini de kendini sıfırlamıştı. Düşünsenize güncelleme yapıyorsunuz ve tüm dosyalarınız ortadan kalkıyor. Tüm bu sorunlar Windows‘un güncellemeyi yükledikten sonra kendi ayarlarını sıfırlaması ile ilgiliydi. Bazı kullanıcılar bilgisayarlarını 7 – 8 kez yeniden başlattıktan sonra sorunun çözüldüğünü belirtseler de bu herkes için geçerli değildir. Bu da dikkat edilmesi gereken bir unsur.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Windows 10 Güncellemesi Kullanıcıların Başına İş Açtı" bu yazı 18 Mayıs 2020 tarihinde saat 22:16 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)