Windows 10′ da Xbox Oyunları Nasıl Oynanır?

Blogolik Yazar tarafından 11 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Windows 10′ da Xbox Oyunları Nasıl Oynanır?

İşletim sisteminde yeni olan Windows 10 un Microsoft’un Windows 10 la birleşeceğini öne sürmesi üzerine Xbox One oyunlarını oynamak isteyenlerin nasıl Windows 10 da oynayacağı merak ediliyor. Oldukça rağbet edilen ve aralarında kıran kırana bir rekabet olan Xbox One konsolu Playstation 4 karşı oldukça zayıf bir performans sergiliyordu. Microsoft bu duruma el atmak için Windows 10′ u sunarak Xbox One oyunlarının Windows 10’un birleşmesi ile PC’lerde de oynanmasında yararlı olabilir. Peki, nasıl oynanacak bunun aşamalarını şu şekilde yapabilirsiniz.

Windows 10′ da Xbox Kurulumu

Xbox uygulaması Windows 10 da bulunuyor. Bu sayede artık pc ye gelen Xbox One açık olduğunda masa üstünden oyunu oynayabiliyorsunuz. Xbox One stream olduğunda Mouse ve klavye desteği kullanılamadığı için oynanması mümkün olmuyor.

Oyun Özelliğini Kullanmak İçin Yapmanız Gereken Adımlar

Windows 10 la çalışan bilgisayarda Xbox uygulamasını açın. Konsolu açarak pc ve Xbox One’ı aynı ağda bulup sol kısımda bulunan bağlana tıkladığınızda PC ile Xbox One aynı sağda ise otomatikman Xbox One’a bağlantı sağlayabilirsiniz. Bu aşamalardan sonra Xbox One konsolunu PC ye taktığınızda stream ettiğiniz Xbox One Oyunlarını Windows 10’da Oynayın! Dvr özelliği bulunan oyunlar kaydedilip Youtube üzerinden paylaşmanız mümkündür. Windows üzerinden ayarlarınızı yaparak bu şekilde Xbox One oyununu oynamak kolay olmaktadır.

İstediğiniz gibi lap top ve masaüstü bilgisayarınızdan Xbox One oynayabilirsiniz. Windows 10 yüklediğinizde Xbox One oyununu istediğiniz gibi kaldığınız yerden devam etmek istediğinizde tekrar kaydettiğiniz yerden başlayarak oyuna devam edebilirsiniz. Gelişen teknolojinin sayesinde nerede olursanız olun oynayabileceksiniz. Windows 10 kullanıcıları kolaylıkla oyunlarına erişebilme avantajı sağlamakta ve oyunlarını rahatlıkla oynayabilmektedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Windows 10′ da Xbox Oyunları Nasıl Oynanır?" bu yazı 11 Haziran 2017 tarihinde saat 23:24 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 282 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)