Windows 10 da Pc Adı Değiştirme

Blogolik Yazar tarafından 19 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Windows 10 da Pc Adı Değiştirme

Çoğu insan tarafından sıklıkla kullanılan işletim sistemi Windows’tur. Gelişen yazılımı sayesinde Windows 10 ile birden fazla yenilik kullanıcılarla buluşmuştur. Bilgisayara format atma esnasında bizlerden kullanıcı adı oluşturmamızı istediğini hepimiz biliyoruz. O an format işleminde bir sorun yaşanmasın, aman hemen format atayım da bitsin diyerek, kullanıcı kısmına sonradan istemeyeceğiniz bir adı yazabilirsiniz. Peki, bu kullanıcı adını sonradan değiştirmek mümkün mü? Evet mümkün. Cihazınızda yer alan Bilgisayar ikonuna sağ tıklayın, eğer Bilgisayar ikonu masaüstünüzde yer almıyorsa alt tarafta yer alan araç çubuğu üzerindeki Ara (büyüteç) şeklindeki ikona basın ve karşınızda gelen arama alanına Bilgisayar yazın.

Bu Bilgisayar (masaüstü uygulaması) yazısına sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın. Bilgisayar adı, etki alanı ve çalışma grubu ayarları başlığının sağ alt kısmında yer alan Ayarları Değiştir linkine tıklayın. Karşınıza gelen pencerenin en altında yer alan Bu bilgisayarı yeniden adlandırmak için Değiştir’i tıklayın yazısının yanında bulunan Değiştir… butonuna tıklayın. Karşınıza gelen Bilgisayar adı/etki alanı değişiklikleri penceresinden Bilgisayar adı başlığı altında bulunan alana makinanıza vermek istediğiniz ismi girin. Tamam’a tıklayın. (Bilgisayar adı/etki alanı değişiklikleri penceresindeki).

Bu değişikliklerin geçerli olabilmesi için bir uyarı alacaksınız. Uyarı; Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiği ile ilgili bir uyarıdır. Bu durumda son adım olarak bilgisayarınızı yeniden başlattığınız anda cihazınıza verdiğiniz yeni isim görünebilir olacaktır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Windows 10 da Pc Adı Değiştirme" bu yazı 19 Temmuz 2016 tarihinde saat 23:25 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 129 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)