Williams Sendromu Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 24 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Williams Sendromu Nedir?

İsmini Williams adlı doktorun 1961 yılında teşhis etmesi ile almış genetik bir hastalıktır. Peki, williams sendromu nedir? Ender olarak görülen genetik bir hastalık olan Williams sendromu kız ve erkek çocuklarda eşit miktarda görülmektedir. Yedi numaralı kromozom çiftinin herhangi birinde meydana gelen aksaklık nedeni ile ortaya çıkmaktadır.  Williams sendromlu kişiler hayata daima pozitif bakmaya çalışırlar. İçlerinde büyük üzüntüler ve acılar olsa dahi yüzlerinde gülücükler eksik olmaz. Yüzlerindeki bu tebessüm onların ruhsal yapılarını da olumlu yönde etkiler. Bu hastalık çocuğa anne ve babadan geçebileceği gibi daha sonra mutasyona uğrama etkilerinden de meydana gelebilmektedir. Bu hastalığa sahip kişiler beraber oldukları kişileri çok memnun ederler ve sosyal çevreleri çok geniş olur. Bunun ana nedeni hayata ne olursa olsun pozitif bakmalarından dolayıdır.

Bu hastalığa doğuştan sahip olan çocuklarda farklı rahatsızlıklarda görülebilir. Kalp rahatsızlıkları, zekâ geriliği ve kanda kalsiyum oranının yüksek olması gidi durumlar ile de karşılaşılabilir. Bu hastalığa sahip olan çocuklar öğrenmeye meyillidirler ancak normal çocuklara göre daha geç öğrenirler ve öğrendiklerini belli bir süre sonra kaybederler. Müziğe karşı oldukça duyarlıdırlar ve müziğe tempo uydururlar. Şiir okumayı dans etmeyi ve şarkı söylemeyi her ortamda severler. Yüksek ses ve gürültülü ortamlardan rahatsızlık duyarlar ve bu ortamlardan uzaklaşırlar.

4 sene önce yazılmıştır.
"Williams Sendromu Nedir?" bu yazı 24 Ekim 2016 tarihinde saat 23:24 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 60 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)