Whatsapp’a Nasıl Şifre Konur?

Blogolik Yazar tarafından 1 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Whatsapp’a Nasıl Şifre Konur?

Bazı cihazlarda cihazın fabrika çıkışına bağlı olarak şifreleme sistemi varken bazı cihazlarda da bu sistem bulunmamaktadır. Bu durumda yan uygulamalar ile şifreleme sistemleri kullanılarak bir çok uygulamaya şifre konma imkanı bulunmaktadır. İçeriğinde şifreleme sistemi olmayan telefonlar için appstorelarda kullanılan en popüler uygulama smart applock olarak dikkat çekmektedir. Bu uygulama ile Whatsapp uygulaması şifrelenebilmektedir.

Kullanıcıların öncelikle Smart applock uygulamasını Google play aracılığı ile indirip kurmaları gerekmektedir. Uygulama kurulup açıldıktan sonra kullanıcıdan bir şifre isteyecektir. Bu şifre genellikle 7777 olmaktadır. Şifre girilip uygulamaya giriş yapıldıktan sonra uygulama içerisinde yer alan ayarlar – şifre ve desen sekmesine tıklanarak kullanıcının tercih ettiği şifre sistemi belirlenmektedir. Ya da mevcut olan şifre istenildiği gibi değiştirilebilmektedir.

Kullanıcılar daha sonra uygulamalar sekmesine tıklayarak burada bulunan + işaretine basıp şifrelemek istedikleri diğer uygulamaları da şifreleyebilmektedirler. Şifrelenen uygulamaların farklı şifreleme sistemleri ile şifrelenme imkanları da mevcuttur. Bu kullanıcının tercihine bırakılmıştır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Whatsapp’a Nasıl Şifre Konur?" bu yazı 1 Ekim 2016 tarihinde saat 01:40 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 94 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)