Whatsapp’a Nasıl Şifre Konulur?

Blogolik Yazar tarafından 30 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Whatsapp’a Nasıl Şifre Konulur?

Whatsapp uygulamanıza sizden başka birinin girmesini istemiyor musunuz?
Telefonumuz başka birinin eline geçtiğinde hepimiz geriliriz. Özelimize girilmesini hoş karşılamayız ama bazı meraklılar vardır ki bunun için an kollarlar işte böyle zamanlar da telefonumuzu karşı tarafın elinden çekip almak bazen mümkün olamayabiliyor. Şimdi bu gerginlige bir son verelim ve kendimize özel şifremizle arkamıza yaslanıp rahatça güvenligin tadını çıkaralım.

Android İçin Whatpp Şifreleme Uygulamaları 

Kilit(AppLock)

Google Play Strore’dan indireceğiniz bu uygulamayla Whatsapp’ınızı kendinize özel bir şifre ve ya desenle kilitleyebiliyorsunuz ayrıca Android telefonunuzdaki her türlü uygulamaya şifre koyabilme imkanını da sunuyor dahası var galerinizde görünmesini istemediğiniz fotoğraf ve videoları da bu uygulama içerisinde saklayabilirsiniz.
E-posta adresinizle bağlantılı olduğu için uygulama telefonunuzdan silinse dahi tekrar yüklediğiniz taktirde dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

bkz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&hl=tr

Ultimate Uygulama Şifreleme
Yine Google Play Storedan indireceğiniz bu uygulama sayesinde whatsapp’ınıza şifre koyabilir ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.
bkz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ultimate.applocker&hl=tr

İos İşletim Sisteminde Whatsapp Şifreleme
AppStore da WhatsApp’a şifre koyabilmek için bir uygulama bulunmamaktadır. Iphone, Ipad, Ipod kullanıcılarının WhatsApp’a şifre koyabilmesi için cihazlarına Jailbreak yapmaları gerekiyor. Daha sonra Cydia uygulamasıyla cihazlarına tweak yükleyerek Jailbreak Ois işletim sistemine sahip cizhazlarında bulunan WhatsApp ++ tweakleri ile WhatsApp uygulamalarına şifre koyabiliyorlar.

2 sene önce yazılmıştır.
"Whatsapp’a Nasıl Şifre Konulur?" bu yazı 30 Mart 2017 tarihinde saat 00:39 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 62 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)