Whatsapp Web Microsoft Edge’de Nasıl Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 10 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Whatsapp Web Microsoft Edge’de Nasıl Kullanılır?

Microsoft Edge , Microsoft’un en son çıkarmış olduğu ve Windows 10 platformunda kullanmaya başladığı internet tarayıcısıdır. Daha çok İnternet Explorer’ın devamı olarak bilinen bu tarayıcı arayüz bakımından gayet şık ve kullanışlıdır. Whatsapp Messenger ise son senelerin en formda mesajlaşma platformudur. Peki Android ve İOS işletim sistemleri için üretilmiş olan bu mesajlaşma servisini microsoft edge’de kullanabilir miyiz ? Bunun için whatsapp web microsoft edge’de nasıl kullanılır adlı makalemizi incelemelisiniz.

 

Whatsapp web sistemini microsoft edge’de kullanabilmek için öncelikle tarayıcınızın adres çubuğuna web.whatsapp.com yazmalısınız. Daha sonra mobil telefonunuzda bulunan whatsapp uygulamasını açmalısınız. Mobil sisteminizde whatsapp uygulamasını açtıktan sohbet menüsünde sağ üst köşede bulunan üst üste 3 nokta alanına tıklamanız gerekmektedir. Açılan pencerede whatsapp web’i seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra çıkacak olan alanda sağ alt kısımda bulunan “ tamam,anlaşıldı ” seçeneğini seçmelisiniz. Ardından mobil cihazınızda açılan QR tarayıcısına microsoft edge tarayıcınızda açmış olduğunuz sayfada bulunan QR kodunu okutmanız gerekmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra mobil uygulamanızda kullandığınız whatsappı bilgisayarınızda da kullanmaya başlayacaksınız. Whatsapp web, telefonunuzda kullandığınız whatsappın bire bir aynısıdır ve sohbetler dahil her şey aynıdır.

Son olarak whatsapp web platformunu Microsoft Edge tarayıcısında kullanabilmek için mobil cihazınız kesinlikle açık olmalı ve cihazınızda internet bağlantısı olmalıdır. Aksi takdirde whatsapp web uygulaması çalışmayacaktır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Whatsapp Web Microsoft Edge’de Nasıl Kullanılır?" bu yazı 10 Temmuz 2016 tarihinde saat 23:44 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 56 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)