WhatsApp Uygulamasına Yeni Bir Sınırlama Geliyor

Blogolik Yazar tarafından 9 Nisan 2020 tarihinde yazılmıştır.

Popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp için mesaj sınırı getiriliyor.

Bildiğiniz gibi COVID-19 salgını yüzünden milyonlarca kişi evde karantinada bulunuyor. Evde boş boş durmaktan komplo teorilerine saran insanlar, yalan yanlış bilgileri sosyal medyada olduğu gibi WhatsApp‘tan da insanlar ile paylaşıyor. Bu paylaşımlar saadet zinciri gibi üredikçe ürüyor. Coronavirüs‘ten daha hızlı yayılan yalan haberler için WhatsApp böyle bir karar aldığını açıkladı.

2018 yılında mesaj iletme özelliğini kullanıma sunan uygulama ilk etapta sınır tanımıyordu. Daha sonrasında ise aynı anda 5 adet mesajı iletme kısıtlaması getiren uygulama şimdi de aynı anda 5 mesajı tek bir kişiye iletme kısıtlamasını getirecek. Bu sayede yalan haberlerin yayılmasının önüne geçilecek.

WhatsApp’ın belirttiğine göre bu kısıtlama sayesinde veri trafiğinde yüzde 25‘lik bir azalma yaşanacak. Herkesin evde şu an deli gibi internet kullandığını düşünürsek, bu hamlenin veri trafiğini rahatlatmak için de oldukça faydalı olacağını söyleyebiliriz. Uygulanan bu kısıtlamanın yakında diğer sosyal medya platformlarına gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Ancak süreç böyle devam ederse büyük olasılıkla gelecek.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"WhatsApp Uygulamasına Yeni Bir Sınırlama Geliyor" bu yazı 9 Nisan 2020 tarihinde saat 10:17 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)