WhatsApp Uygulaması Artık Tehlikeli Linkler Hakkında Önceden Uyaracak

Blogolik Yazar tarafından 8 Temmuz 2018 tarihinde yazılmıştır.

WhatsApp üzerinde tehlikeli linkler paylaşmak artık daha zor bir hale gelecek. Çünkü risk taşıyabilen bağlantılar paylaşıldığında karşı taraftaki kişi tıklamadan önce uyarılacak.

WhatsApp bir taraftan kullanıcıların uygulama ile olan etkileşimi artıracak yenilikleri kullanıma sunarken, diğer taraftan güvenlik odaklı gelişmeleri de sürdürüyor. Uygulamanın Android beta seçeneği 2.18.206 numaralı sürüme yükselti ve bu sürümde mesajlar içerisinde şüpheli olan bağlantıları tespit eden bir özellik kullanıma sunuldu. Anlayacağınız WhatsApp şüpheli linkler için artık uyarıda bulunacak.

Bu yeni özellik şu an WhatsApp’ın Android beta uygulamasına sahip herkes tarafından kullanılabiliyor. Özel ya da grup mesajlarında atılacak bir linkin ne kadar güvenli olduğu WhatsApp tarafından kontrol edilecek. Linkle ilgili potansiyel bir tehlike algılandığında uygulama “Şüpheli Bağlantı Algılama” uyarısı verecek.

WhatsApp, söz konusu özellik hakkında bağlantıların kendi veri merkezlerinde depolanmadığını ifade ederek gizlilik konusunda bir sorun teşkil etmediğini açıkladı.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"WhatsApp Uygulaması Artık Tehlikeli Linkler Hakkında Önceden Uyaracak" bu yazı 8 Temmuz 2018 tarihinde saat 15:12 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 25 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)