Whatsapp İpad’de Nasıl Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 15 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

Whatsapp İpad’de Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlar artık her yerde ve herkesin elinden düşürmediği bir teknoloji harikası. Sevdiklerinizle her dakika haberleşmek ve her anınızı paylaşmak için kullandığınız bu bilim tasarımlarının en çok kullanıldığı özelliklerden biri de mesajlaşmadır. Son zamanlarda hem Iphone hem de android’lerde en çok kullanılan gsm’lere ödediğiniz mesaj ücretlerinden kurtulmanızı sağlayan mesajlaşma uygulamalarından biri de whatsapp uygulamasıdır.

Whatsapp internet üzerinden ücretsiz olarak karşılıklı mesajlaşma ve resim, video, konum bildirimi ve ses gibi dosya paylaşımı yapılan bir programdır. Whatsapp’ı ister yazılımcının kendi sitesinden, ister sanal market uygulamaları olan Google play (Android için) ya da app store’dan (Iphone için) ücretsiz indirebilirsiniz.

Daha büyük ekran tercih edenler için tablet sürümü olmayan whatsapp’ın tabletlerde kullanılıp kullanılamayacağı merak konusu iken uygulamayı Ipad ya da Ipod touch cihazına yüklemenin yolları mevcuttur. Sadece biraz uğraşmak gerekecektir.

Whatsapp’ı ipad’e yüklemek için öncelikle Whatsapp Web’iniz olmalıdır. Bu uzantıya erişim için herhangi bir link bulunmamakla birlikte Google üzerinden ya da bilgisayarın çöp kutusu kısmından araştırma yapılabilir. Whatsapp’ın ipad sürümü olmadığından öncelikle bu uygulamayı masaüstüne indirmek gerekir. Bu işlemleri sırayla anlatmak gerekirse;

İlk olarak ipad’in safari tarayıcısından web.whatsapp.com adresine sağ üstte adres çubuğu yanında masaüstü sürüme git yazısını göreceksiniz. Yenileme butonu kısmına bu yazıyı görene dek basılı tutun. Bir kod karşınıza çıkacaktır. Buna QR kod denir. Bunu kodun yer aldığı whatsapp web sayfası çıkınca, ayarlar kısmından whatsapp web kısmına giderek QR kodunu okutun. Böylece Whatsapp Web kullanıma hazır duruma gelir.

Uygulama kurulduktan sonra karşınıza çıkan kutucuğa gsm numaranızı yazınız. Böylece profil resminizi istediğiniz gibi ayarlayarak kullanıma hazır uygulamanızla bol bol sevdiklerinizle ücretsiz olarak mesajlaşma, fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Whatsapp İpad’de Nasıl Kullanılır?" bu yazı 15 Aralık 2016 tarihinde saat 00:30 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 75 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)