WhatsApp İki Yeni Özellikle Daha Tanışıyor

Blogolik Yazar tarafından 17 Mart 2019 tarihinde yazılmıştır.

Sık sık güncelleme alan ve yeni özelliklere kavuşan WhatsApp’a şimdi bir güncelleme daha geliyor.

1 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısı ile dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’e kullanıcılarını çok sevindirecek, oldukça kullanışlı 2 yeni özellik geliyor.

Bunlardan ilki “uygulama içi tarayıcı”. Uygulama içi tarayıcı özelliği, sohbet içerisinde yer alan web sayfalarını uygulama içerisinde açmanıza olanak tanıyor. Bu da artık size yollanan bağlantıları açmak için WhatsApp’ten ayrılmak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor.

Bu özellik WhatsApp’e geçtiğimiz günlerde gelen ve Youtube videolarının sohbet içerisinde izlenebilmesine olanak sağlayan “resim içinde resim” özelliği ile oldukça benzer şekilde çalışıyor. Uygulama içi tarayıcı özelliği ayrıca kullanıcıları zararlı bir web sayfası açmaya çalıştıklarında da uyarıyor.

Özelliklerden bir diğeri ise “görsel arama”. Adından anlaşılabileceği üzere bu özellik, WhatsApp üzerinden sizinle paylaşılan görselleri Google’da arayabilmenize olanak tanıyor. Bu sayede sizinle paylaşılan görsellerin kaynaklarına ulaşabiliyor veya sahte olup olmadıklarını teyit edebiliyorsunuz. Yeni WhatsApp özellikleri bir hayli işe yarayacak gibi gözüküyor.

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"WhatsApp İki Yeni Özellikle Daha Tanışıyor" bu yazı 17 Mart 2019 tarihinde saat 22:37 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)