Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 19 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnternetin hayatımıza girişi ve yaygınlaşması sonucu iletişim için attığımız kısa mesajlar artık yerini internet aracılığıyla gönderilen mesajlara bıraktı. Son yıllarda internet üzerinden iletişimi mümkün kılan birçok uygulama geliştirildi. Şüphesiz bunların arasında en popülerlerinden biri de Whatsapp. 900 milyon aktif kullanıcıya sahip olan sistem, Line, Viber, WeChat KakaoTalk gibi uygulamalar geliştirildikten sonra kullanıcılarının bir bölümünü kaybetmişti. Whatsapp kullanmayı bırakan çoğu kullanıcı hesaplarını silmeden kullanmayı bıraktılar. Hâlbuki Whatsapp kullanmayı bıraksanız bile hesabınızı gizlilik açısından silmek durumundasınız.

 

Peki ya Whatsapp hesabı nasıl silinir?

Öncelikle Whatsapp uygulamasına giriş yapın. Dişli simgesi şeklinde gösterilen ayarlara tıklayın. Açılan menüde hesap seçeneğine tıklayın. Burada gizlilik, güvenlik, numarayı değiştir, hesabımı sil gibi kategoriler çıkacaktır. Hesabımı sil seçeneğine tıklayın. Hesabını sileceğiniz telefon numarasını girin ve hesabımı sil butonuna basın, hesabınız silinmiş olacaktır. Bu silinme kalıcı olacaktır. Unutmayın ki siz hesabınızı silmezseniz, kullanmasanız bile Whatsapp hesabınıza dokunmaz, silmez. Yukarıdaki işlemleri aynen yaparsanız, hesabınız Whatsapp’ın veri tabanından kalıcı olarak silinir.

 

Whatsapp Silindikten sonra neler olacak?

İsteğiniz dâhilinde Whatsapp’ı sildiniz, artık bir Whatsapp hesabınız yok. Hesabınızı sildiğiniz ana kadar olan bölümde katıldığınız tüm gruplardan çıkacaksınız. Whatsapp’taki bütün konuşmalarınız silinecek. Dolayısıyla bu sohbetlerden gelen medya (ses, fotoğraf, video gibi) dosyalarınız silinecek. Daha öncesinde sohbetlerinizi Google’ın hizmeti olan Drive’da yedeklemişseniz bu yedekleri kaybedeceksiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır?" bu yazı 19 Temmuz 2016 tarihinde saat 23:23 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 95 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)