Vücut Duruşu Nasıl Düzeltilir?

Blogolik Yazar tarafından 30 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Vücut Duruşu Nasıl Düzeltilir?
Duruş bozukluğu günlük hayatta fark etmediğimiz ve çocukluk yıllarından gelen bir bozukluktur. Kötü duruş vücuttaki kasların kemiklerin yapısını bozan ve ağrıya neden olan bir durumdur. Bu durumu düzelterek vücudunuzdaki ağrılardan ve estetik bozukluktan kurtulabilirsiniz.

Vücut duruşu nasıl düzeltilir sorusu özellikle hareketsiz işlerde çalışan kimselerin sorusudur. Özellikle masa başı işlerde çalışan kişilerde duruş bozuklukları sıkça ortaya çıkabilmektedir. Ayaktayken bu bozukluk daha kolay düzeltilebilmektedir. Fakat otururken bazı tedbirler alınmalıdır. Özellikle bilgisayar kullanan kişilerin bilgisayarları göz hizasında olmalıdır. Oturma sandalyesi ayaklar mutlaka yere değecek şekilde ayarlanmalıdır. Bel sabitlenerek gerekiyorsa bir sırt yastığından destek alınmalıdır. Eklemler ve kaslar mümkün olduğunca hareketli tutulmalıdır.

Duruş bozukluğunu önleyebilmek için bayanlar topuklu ayakkabılardan uzak durmalıdır. Ortopedik ayakkabı tercih edilmelidir. Ergonomik eşyalar kullanmaya mutlaka özen gösterilmelidir. Özelikle yatak tercihi orta sertlikte olmalı ve yumuşak yataklardan kesinlikle uzak durulmalıdır.

4 sene önce yazılmıştır.
"Vücut Duruşu Nasıl Düzeltilir?" bu yazı 30 Ekim 2016 tarihinde saat 21:54 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 158 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)