Vücut çatlaklarına iyi gelen besinler

Blogolik Yazar tarafından 29 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır.

Vücut çatlaklarına iyi gelen besinler

Vücut çatlakları genelde çoğumuzun hoşuna gitmeyen cildimizde farklı renklerde görülen çizgiler olarak ortaya çıkar. Bu çatlaklar genellikle karın bölgesinde, kolların üst bölgelerinde, göğüs, kalça gibi bölgelerde bulunur. Bunun nedeni ise derimizin gerektiğinden daha hızlı bir şekilde genleşmesidir. Hamilelerde, hızlı kilo alan ve aşırı kas yapan insanlarda daha çok görülür. Bunların yanında genetik faktörler ve aşırı stres gibi sorunlarda bu çatlakların oluşmasına neden olur.

Cilt aşırı gerildiğinde cilde esneklik veren kolajen lifleri bozulur. Bu bozulma sonucu kolajen lifleri görevini yerine getiremez ve ciltte çatlaklar oluşur. Bu çatlaklar başlangıçta pembe veya kırmızı renktedirler. Zamanla ince, gümüş şeklinde bir çizgi belirir ve çatlak haline gelir.

Cilt çatlaklarına iyi gelen doğal çözümler nelerdir?

Vücut çatlakları için kullanılan birden fazla tedavi yöntemi vardır. Cilt kremleri lazer tedavisi gibi yöntemler. Doğal bir çözüm olarak ta vücut çatlaklarına iyi gelen besinler kullanılmaktadır.

Patates suyu

Patates suyu cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Cildi besler ve güçlendirir. 1 adet patates rendelenir. Ardından cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklenir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

Limon suyu

Limon suyu asidik özelliği sayesinde ciltteki bakterileri ve ölü deri hücrelerini arındırır. Biraz limon suyu cilde masaj yaparak uygulanır. 10 dakika kadar ciltte kuruması beklenir. Ardından cilt serin su ile durulanır. Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir. Limon suyu ciltte tahrişe neden oluyorsa uygulamaya aralıklar verilmelidir.

Bu tedavilerin yanında C vitamini de vücut çatlaklarına iyi gelir.

C vitamini alımının artırılması ciltteki çatlakların azaltılmasını sağlar. Bu nedenle C vitamini açısından zengin besinlerin tüketilmesi yararlı olacaktır. Eğer C vitamini gıdalardan alınamıyorsa takviye olarak alınabilir. Bunun içinde bir doktora danışılmalı ve ona göre takviye dozu belirlenmelidir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Vücut çatlaklarına iyi gelen besinler" bu yazı 29 Nisan 2017 tarihinde saat 21:45 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 72 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)