Video çekimlerinde Ağır Çekim ve Hızlı Geçiş Efekti nedir, Nasıl yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 20 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

 Video çekimlerinde Ağır Çekim ve Hızlı Geçiş Efekti nedir, Nasıl yapılır?

Çekmiş olduğumuz videoların yavaş yavaş veya hızlı bir şekilde geçiş yaparak güzellik, ahenk, uyum, görsel zenginlik katmamıza yarayan faaliyetin adına denir ağır çekim ve hızlı geçiş efekti. Tabi ki bunu esas alarak yapmamızda her zaman fayda vardır. Ağır çekim ve hızlı geçiş efektini kullanırken videomuzdaki göze, kulağa ve en önemlisi beyne hitap eden doğal olan durumunu hiçbir şekilde bozmamalıyız. Video kurgulayarak yapılan sanatın adıdır ağır çekim ve hızlı geçiş efekti. Özellikle var olan videomuzu güzelleştirmek adına bu ağır çekim ve hızlı efekti kullanmalıyız. Günümüz teknolojisi buna fazlasıyla imkân vermektedir. Yapmak istediğimiz görsel şöleni yani belirtmek istediğim ağır çekim ve hızlı geçiş efektini rahatlıkla yapabiliriz.

Nasıl yapılır konusuna gelince de bunu kolaylaştıran basit bir hale getiren programlar sayesinde yapabiliriz. Mini bir araştırma sayesinde fazla uğraşmadan yardımcı programlara göz atarak yapabilirsiniz. Tabi ki bunu eğlenceli bir hale getirmek her zaman sizin elinizde olduğunu unutmadan kararlı ve ısrarcı bir düzenle yapmanızı tavsiye ederim o zaman ortaya çıkarmış olduğunuz videoların harkulade bir dizayn ötesi haline geldiğine siz bile inanamazsınız, yardımcı programlar sayesinde. Bunu kendinize nasıl yaparım değil neden yapmıyorum sorusunu sorarak yaklaşın ve nasıl yaptığınıza siz bile inanmakta güçlük çekin.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Video çekimlerinde Ağır Çekim ve Hızlı Geçiş Efekti nedir, Nasıl yapılır?" bu yazı 20 Mart 2017 tarihinde saat 21:48 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 85 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)