Venedik Şehri Nerededir? Hakkında Bilgiler

Blogolik Yazar tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Venedik Şehri Nerededir? Hakkında Bilgiler

VENEDİK ŞEHRİ NERESİDİR?

Öncelikle Venedik’in başkenti ile giriş yapalım konumuza İtalya’nın Veneto bölgesinin başkentidir. Venedik milattan önce 10. Yüzyılda burada yaşayan ‘Veneti’ adı verilen insanlardan esinlenerek verilen bir isimdir. Daha önceden Venedik Cumhuriyetinin başkenti olduğu gibi ‘La Dominate’, ‘Serenissima’, ‘Adriyatiğin Kraliçesi’ ve ‘Sular Şehri’ gibi isimlerle anılmıştır.  Bir köşe yazarının görüşlerine göre ‘Avrupa’nın en güzel şehri’ olarak tanımlanmıştır ve ‘Kuşkusuz bir insan tarafından yapılan en güzel şehir’ olarak değerlendirilmiştir.

VENEDİK’İN KISA TARİHİ

‘Maskelerin şehri’,’köprülerin Şehri’ ve ‘Kanallar şehri’ olarakta bilinen Venedik Cumhuriyeti Ortaçağlarda ve Rönesansın Başlangıcından Sonuna kadar Saltanatın ve birçok alanın Ticaret Merkezi ve Denizlerin en kuvvetli donanması bulunan ülkesiydi. Özellikle Rönesans döneminde birden fazla sanatsal hamleler yapmıştır. Venedik’in tarihi boyunca sanatta verdiği genel önemde Senfonik Müzik ve Opera’nın gelişiminde önemli rol almış ve önemli sanatçılar vermiştir. Bunlardan bir taneside ‘Antonio Vivaldi’dir.

Venedik’in Orjinine dayalı tarihsel kayıtların olmadığından ele alınabilir kanıtların nüfüsun birkaç şehirde (özellikle Padova, Aquileia, Altino ve Concordia) olduğu düşünülüyor.

Venedik’in ünlenmesinin sebebi tarihte Venedik Cumhuriyet’inin kurulması ile başlıyor.

3 sene önce yazılmıştır.
"Venedik Şehri Nerededir? Hakkında Bilgiler" bu yazı 28 Temmuz 2017 tarihinde saat 23:28 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 60 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)